Hayvan Zehirlemelerine İnceleme!

Bodrum'da son günlerde belli bölgelerde artış gösteren kedi- köpek zehirlenme vakalarıyla ilgili, Bodrum Belediyesi tarafından inceme başlatıldı. 

Hayvan Zehirlemelerine İnceleme!

Yalıkavak ve Türkbükü Mahallelerinde yaşanan zehirlenme vakaları sonrası bir açıklama yayımlayan Bodrum Belediyesi'nin duyurusunda şu ifadelere yer verildi;

"Katledilen kedi ve köpekler için inceleme başlattık. Yalıkavak ve Türkbükü mahallelerinde art arda yaşanan ölümler, Belediyemiz Veterinerlik İşleri ekiplerini harekete geçirdi. Söz konusu bölgelerde yaşayan sokak hayvanlarının ölüm nedenini belirlemek üzere bir inceleme de veteriner hekimlerimiz tarafından başlatıldı. Katledilen bir kedi ve köpeği, İzmir Bornova’daki Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderdik. Yaşanan elim ve insanlık dışı olayın sorumlularını bulmak için çabalarımız devam ediyor. Gerekirse açılacak davaların takipçisi ve hatta müdahili olacağız. Bodrum, her canlının huzurla ve güvenle yaşadığı bir kent olsun diye çalışıyoruz" denildi.

Bodrum Yarımadası'nda uzun zamandan beri zaman zaman artarak yaşanan ve bugüne kadar binlerce hayvanın telef olmasına neden olan bu tür olaylarla ilgili Bodrum Belediyesi ilk kez böyle bir tavır gösteriyor. Belediyenin açıklaması hayvanseverler tarafından da memnuniyetle karşılandı.