Hem İsraf, Hem Kazalara Davetiye!

Bodrum’un bazı bölgelerinde, ana arterdeki refüj sulamalarından akan fazla sular, hem su israfına neden oluyor hem de yolu ıslatıp kayganlaştırarak kazalara davetiye çıkarıyor.

Hem İsraf, Hem Kazalara Davetiye!

Çevre yolundaki bazı bölgelerde, muhtemelen sulama sistemlerinin arızası ya da ayarından kaynaklanan sebeplerle Bodrum Belediyesince yapılan refüj sulamalarında bol miktarda su yola akıyor. Sabah erken saatlerde yapılan sulama işleminde çok miktarda su boşa akarken, bir yandan da yolu kayganlaştıran su, kazalara da davetiye çıkarıyor. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde sabah saat 05.30’da cep telefonuyla refüjden akan suları kayıt altına alan bir vatandaş, Kent Haber'e ilettiği videoda yetkililere çağrıda bulunarak şunları söyledi;

“Sanayinin üstündeki ışıklardan emniyetin karşısındaki akaryakıt istasyonuna kadar olan yol. Sayın Belediye çalışanları, sayın başkan. Yazık, insaf. Ben motosikletliyim. Mecbur durdum çekiyorum. Motosikletliler burada kaza yapıyor, arabalar burada kayabilir. Işıklarda fren yaptığında araçlar kayıyor. Her şey bir kenara bu giden suya yazık. Bu kenarlardan akıyor, yabana gidiyor. Karşı şerit de aynı şekilde.”