Her Kurban, Lösemili Hastalara Can

Lösemili Çocuklar Vakfı(LÖSEV) Aktif İletişim Yönetmenleri Deniz Kurt, kanser hastalığı tedavisinde protein ağırlıklı beslenmenin önemine dikkat çekerek, kurban bağışlarını LÖSEV’e yapma çağrısında bulundu.

Her Kurban, Lösemili Hastalara Can

LÖSEV, Kurban Bayramında yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve hastaların ihtiyaç sahibi ailelerine, et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor. Bodrum’da yapılan dağıtımda LÖSEV‘e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu. Ayrıca LÖSEV Aktif İletişim Yönetmenleri Deniz Kurt ve Ekin Dutar, ilçedeki lösemili çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi. 

LÖSEV, ŞU ANDA 60 BİN HASTAYA DESTEK VERİYOR 

LÖSEV Aktif İletişim Yönetmeni Deniz Kurt, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“LÖSEV, 24 yıldır Türkiye’nin her yerindeki hem lösemili çocuklarımıza hem yetişkin kanser hastalarımıza sosyal, maddi, ayni ve psikolojik desteklerimizi iletmek için çalışıyor. Bir masa ve sandalye ile kurulan LÖSEV, şu anda 60 bin hastaya destek veriyor. Buraya, Bodrumlu ailelerimizle buluşmak üzere geldik. Her kurban lösemili çocuklara can diyoruz ve onlara can olsun diye geçtiğimiz yılki kurban bağışlarımızı taze et şeklinde Bodrumlu ailelerimize iletmek üzere geldik. Mutlu Et projesi kapsamında et dağıtımımızı gerçekleştirdik. Ayrıca onlarla sohbet ettik, bir şeye ihtiyaçları var mı diye sorduk. Bizim asıl amacımız onlarla yerlerinde bir araya gelmekti. Ailelerimizin sosyal ve psikolojik durumlarını sosyal hizmet uzmanlarımızın eşliğinde onları ziyaret ederek öğreniyoruz.”

“HER KURBAN LÖSEMİLİ HASTALARIMIZA CAN”

LÖSEV’e yapılacak kurban bağışlarının önemine de değinen Deniz Kurt, şunları dile getirdi:

“LÖSEV, her türlü bağışı, desteği kabul ediyor. Maddi bağışlar, ayni yardımlar, sosyal ve psikolojik destekler. Bu noktada tüm bağışlar bizim için hayat değerinde. Tedavi süreçlerinde hastalarımızın bağışıklık sistemi zayıflıyor. Bu noktada protein ağırlıklı beslenmeleri çok önem arz ediyor. Destekçilerimizin kurban bağışları sayesinde hastalarımız protein ağırlıklı beslenebiliyor, tedavi süreçlerini daha hızlı geçirebiliyorlar, sağlıkla yine aramıza dönebiliyorlar. Her kurban lösemili çocuklarımıza ve tüm hastalarımıza can. Bizler vekaleten, dini vecibelere uygun olarak kurban kesimi yapıyoruz. İnternet sitemizden, tüm bankaların bağış ekranından herhangi bir hesap numarasına ihtiyaç duymadan irtibat ofislerimizden veya 0312 447 06 60 numaramızdan bizlere ulaşarak vekaleten kurban bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ben kurban kesmek istemiyorum diyen bağışçılarımız için de kurban bayramı bağış seçeneğimiz mevcut. Bu yardımla da çocuklarımın tedavi ve eğitim giderlerine katkıda bulunuyorlar.”

“LÖSEV TATİL KÖYÜNE DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

Turgutreis’teki LÖSEV tatil köyünden de bahseden Deniz Kurt, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bağışçılarımızın bize bağışladığı ve çocuklarımız ve aileleri için izole bir otel şeklinde kullandığımız bir otel. Her yıl ülkemizin farklı yerlerinden çocuğun gelmeyi iple çektiği bir otel. Çocuklarımız ve anneleri orada dönüşümlü olarak tatil yapıyorlar. Orada sportif, sanatsal, kültürel birçok faaliyetten faydalanma imkanı buluyorlar. Gönüllerince izole bir tatil yapıyorlar. Otelimize katkı sağlayan tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Bu noktada Bodrum’daki otelimize kendi uzmanlık alanında destek vermek isteyen herkesi bizlerle iletişim kurmaya davet ediyorum.”

Muhabir: Hamdi Yörür