Her Perşembe Üretici Pazarı Kurulacak

Bodrum’da her Perşembe kurulan üretici pazarında yörede üretilen ürünler satışa çıkıyor.

Her Perşembe Üretici Pazarı Kurulacak

Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Oasis işbirliğinde her Perşembe üretici pazarı kuruluyor. Oasis içerisinde kurulan ilk pazarın açılışına İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fahrettin Doğan da katıldı. Doğan, üreticilerle de sohbet etti. 

Kent Haber’e açıklamalarda bulunan Oasis Halkla İlişkiler Yöneticisi Derya Koçbaşlı, şunları söyledi:

“Bugün başlayan üretici pazarımız, bundan sonra her Perşembe yeni meydanımızda yerini alacak. Üreticiden tüketiciye en doğal haliyle ürünleri Bodrum’daki halkımızla buluşturuyoruz. Mutlaka ziyaret etmelerini istiyoruz. Bu projede İlçe Tarım Müdürlüğü’nün çok büyük bir katkısı oldu. Proje için öncü oldular. Bu pazarın özelliği arada bir aracı olmadan direk üreticiden halkla buluşması. Kendi ürettiklerinin satışını kendileri yapıyorlar.”

İlçe Tarım Müdürü Fahrettin Doğan ise üreticiyi her zaman desteklediklerini ifade ederek şöyle dedi:

“Oasis yönetimine teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimizi, üreticilerimizi bir araya getirip hepsini bu pazarda direk tüketiciye sunmaları bizim için çok önemli. Çünkü biz her zaman için üreticinin yanındayız. Üreticiyi desteklemeye çalışıyoruz. Hele hele bu pandemiden dolayı üretim yapan insanların ürünleri ellerinde kalmaması için biz bakanlık olarak sürekli destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Biz her zaman için üreticinin yanındayız. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.”