Hiç Gitmediği Marmaris’te Ceza Yedi!

Bodrum’da yaşayan Yüksel Özgenç isimli vatandaşın aracına, hiç gitmediği Marmaris'te trafik cezası kesildi.

Hiç Gitmediği Marmaris’te Ceza Yedi!

Yüksel Özgenç isimli vatandaş, kızının gireceği memurluk sınavı için HES (Hayat Eve Sığar) kodu almak için e-Devlet sitesine girdiğinde, kendine ait aracı adına düzenlenmiş bir trafik cezası ile karşılaştı. Ceza makbuzu üzerinde cezanın düzenlendiği yer olarak Marmaris - Kemeraltı Mahallesi adresini gören Özgenç, burada hiç bulunmadığı için olayı şaşkınlıkla karşıladı.

Gitmediği bir yerde aracına trafik cezası kesildiğini iddia eden Özgenç, "Kızımın memuriyet sınavı için HES kodu almak maksadıyla e-devlet sitesine girdiğimde, adıma düzenlenen böylesi bir ceza ile karşılaştım. Marmaris'e hangi yoldan gidildiğini bile bilmem. 132 TL'lik ceza makbuzunu görünce, itirazla, davayla hiç uğraşmayım, peşin ödeme indiriminden de faydalanıp ödeyeyim diye düşündüm ilk önce. Ama sonra bazı arkadaşlarım, aracımın plakasının kopyalanıp ikiz plaka düzenlenmiş olabileceğini söyledi. İleride herhangi bir olumsuzluk yaşamamak adına durumun tespiti için ilgili makamlara başvurmayı düşünüyorum" diyerek, olayın araştırılması için gerekli başvuruda bulunacağını belirtti.

Kesilen ceza ile ilgili olarak, ceza kesildiği anda olay yeri ve şeklini belirtir fotoğraf olması gerektiğini, o fotoğrafla durumun netlik kazanacağını sözlerine ekleyen Özgenç, "Yine de önce cezayı yatırmak gerektiğini öğrendim. Ondan sonraki süreçte, başka bir olumsuzluk yaşamamak için gerekli işlemlere başlayacağım" dedi.

 

Haber: Ali Peltek