Hırsızlık Anları Güvenlik Kamerasında!..

Bodrum’da bir evin bahçesinden yapılan hırsızlık, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Bahçesinden daha önce de defalarca hırsızlık yapıldığı için güvenlik kamerası koyan vatandaş, hırsızlardan illallah ettiklerini söyledi.

Hırsızlık Anları Güvenlik Kamerasında!..

Olay, Akçaalan Mahallesi’nde yaşamını sürdüren ve su tesisatı işi ile uğraşan İlyas Uyanık adlı vatandaşın evinde yaşandı. Sabaha karşı 04.30 sularında Uyanık’ın bahçesine giren kimliği belirsiz bir şahıs, Uyanık’ın bahçesindeki tesisat malzemelerinin bir kısmını çaldıktan sonra bölgeden ayrıldı. 

Şahsın hırsızlık yaptığı anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. 

Evinde daha önce de 4-5 kez hırsızlık vakası yaşandıktan sonra bahçeye güvenlik kamerası taktırdığını dile getiren İlyas Uyanık, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Ben tesisatçıyım, bahçemde çeşitli malzemeler var. Benim evimde daha önce de hırsızlık vakaları oldu. Bataryalar, ısıtıcılar, havluluklar çalındı. Ben de güvenlik kamerası taktırdım. Önceki gün sabaha karşı 04.30 sularında hırsız bir kez daha gelmiş, yine çeşitli malzemeleri çalıp gitmiş. Evim bahçesi tel örgü ile çevrili, üzerinden atlayıp girmiş” ifadelerini kullandı.