Hisse Satışında Sona Geliniyor...

Opet'in sahibi işadamı Fikret Öztürk, Bodrumspor Spor Faaliyetleri Anonim Şirketi’nin hisselerinin yüzde 50'sinden fazlasını satın alıyor. Detaylar üzerindeki görüşmelerin devam ederken, anlaşmanın önümüzdeki birkaç gün içinde tamamlanacağı öğrenildi.

Hisse Satışında Sona Geliniyor...

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Bodrumspor, içinde olduğu dar boğazdan kurtulmak için geçen yılın aralık ayında şirketleşmeye gitti. Hisselerinin yüzde 10'u Bodrumlu işadamları tarafından satın alınan Bodrumspor ile ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir gelişme yaşandı. Yeşil beyazlı kulübün futbol şubesinin hisselerinin yüzde 50'den fazlasının Bodrum'da da yatırımları bulunan Opet'in sahibi Fikret Öztürk tarafından alınmak üzere olduğu öğrenildi.

Dernek statüsünde olan diğer bütün branşlarda ise herhangi bir hisse satışı olmayacak. 

Öte yandan işadamı Fikret Öztürk'ün, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün babası olması nedeniyle Bodrumspor'un Antalyaspor bünyesine katılacağı ile ilgili bazı haberler ulusal basında yer aldı. 

Bu iddiaların ise gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Bodrumspor ile Öztürk arasında anlaşmanın gerçekleşmesi halinde, Antalyaspor ile doğal olarak yakın ilişkilerin olacağı, Antalya'da oynayamayan futbolcuların Bodrum'a gelebileceği, burada parlayan futbolcuların da Antalya'ya transfer olabileceği dile getirildi. 

Anlaşmanın kesinleşmesinin ardından kulüpten önümüzdeki günlerde bir resmi açıklama yapılması bekleniyor. 

Bodrumspor 8 aylık hazırlık sürecinin ardından kulübün sadece profesyonel futbol bölümünü şirketleştirmiş ve aralık ayında 1 şirket hissesini 29 bin 500 TL'den satışa sunmuştu. İlk açıklamalarda şirketin yüzde 49 paya isabet eden 498 hissesinin satılacağı ve bu sayede 12,5 Milyon liralık bir kaynak yaratılmasının hedeflendiği açıklanmıştı.

Öte yandan TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 2020-21 sezonu fikstür çekimi de yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın ardından JW Marriott Hotel'de gerçekleştirilen fikstür çekimine göre Bodrum Belediyesi Bodrumspor, ilk maçını deplasmanda Etimesgut Belediyesi ile oynayacak.