Hocalardan Maç Sonu Değerlendirmesi

Spor Toto 1. Lig'in 6. haftasında konuk ettiği Manisaspor FK ile sahasında 1-1 berabere kalan Bodrumspor'un teknik direktörü İsmet Taşdemir ve Manisaspor FK takımının teknik direktörü Levent Eriş maç sonunda değerlendirmelerde bulundular.

Hocalardan Maç Sonu Değerlendirmesi

Ligin oldukça zor olduğunu ve aldıkları her puanın önemli oluğunu belirten Taşdemir, karşılaşmanın oldukça dengeli bir şekilde geçtiğini söyledi. 

"ALDIĞIMIZ HER PUAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Taşdemir, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, şunları dile getirdi, "Maç çok dengeli bir maçtı. Özellikle ilk yarıda çok doğru önlemler alındı. İlk yarıda kaçırdığımız pozisyonlarımız oldu bitiremedik, bitirseydik çok güzel olacaktı. Hep söyledğim gibi bu lig oldukça zor bir lig, dolayısıyla alınan her puan bizim için çok değerli. Bugün aldığımız puanla yetineceğiz ve yolumuza devam edeceğiz." dedi.

Manisaspor FK takımının teknik direktörü Levent Eriş ise alınan beraberlikten memnun kaldıklarını kaydetti. Biz ilk devreyi istediğimiz şartlarda bitirmeyi hedeflemiştik diyen Eriş, "Bodrumspor sezon başından bu yana oldukça başarılı giden bir takım. Mücadelesini bize karşı da sürdüreceğini biliyorduk ama malesef 45. dakikada yediğimiz bir penaltıyla ilk devrede yenik duruma düştük. Ama ikinci devrede yine takım olarak maçı bırakmadık. Bu anlamda çocuklarımızın oyun formatında bir değişiklik yaparak biraz daha rakibi yıpratmaya çalıştık. Bunda da oldukça başarılı olduğumuzu düşünüyorum. İkinci devrede daha çok rakip sahada oynamayı ve rakip sahada pozisyon bulmayı amaçladık bunda da kısmen başarılı olduk. İkinci devrede oyuncularımın mücadelesinden çok memnun kaldım. Biz yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Çok genç oyuncularımız var içerde, o genç oyuncularımızı kazanmaya devam ediyoruz. Ben hepsine çok güveniyorum, yolumuz güzel, biz buraya kazanmaya geldik." İfadelerini kullandı.

ERİŞ'TEN 'VAR' SERZENİŞİ...

Açıklamasında penaltı pozisyonu öncesi ile ilgili hakemleri eleştiren Eriş, "Ya ne olur Allah aşkına şu VAR denilen hadise gerçekten var mı yok mu? ben onu çok merak ediyorum. Yani inanılır gibi değil. Federasyonumuz bu kadar mücadele veriyor da bu Var'ı buralara taşıyor, bu yayınlar oraya hakem atamaları. Yani Allah aşkına gördüğünüzü biraz daha uyarın orta hakemleri. Bir penaltı yedik, penaltıdan önce elle alınmış bir pozisyon var ve biz bu eli görmeden ve uyarılmadan penaltıya tabi tutuluyoruz. Bu gerçekten üzücü bir durum. Neticede berabere kaldık Bodrumspor'u da tebrik ediyorum, oyuncularımı da tebrik ediyorum biz yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Bodrumspor oyuncularından Erdem Çetinkaya ise şunları söyledi, "Takım olarak iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Tabi ki karşı takım da oldukça güçlüydü. Son dakikalarda kaçırdığımız pozisyonlar oldu ama modumuzu düşürmüyoruz daha önümüzde çok maç var." şeklinde konuştu. 

İsmail Tarım ise şunları belirtti, "Maçın ilk yarısında 1-0 oynadık çok kritik dakikalar geçirdik. Şimdi iki haftalık bir aramız var. İnşallah bu zaman diliminde kendimizi daha iyi toparlayıp maça güzel bir giriş yapacağız." dedi.

MUHABİR: Fatma Kılıç