Holding Sahibinden Kumpas İddiası

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı'nın 43 ilde gerçekleştirdiği 'Dümen' adlı operasyonda yönetici ve bazı çalışanları gözaltına alınan Milas merkezli IMM Zeytin Ağacı Holding tarafından bir basın açıklaması yapılarak, kendilerine kumpas düzenlendiği iddia edildi.

Holding Sahibinden Kumpas İddiası

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin Dümen Operasyonu kapsamında; örgüt kurmak ve dolandırıcılık yapmak suçlamaları ile yöneticileri ve bazı çalışanları gözaltına alınan IMM Zeytin Ağacı Holding tarafından, operasyonla ilgili basın açıklaması yapıldı. Kendilerine kumpas düzenlendiğini öne süren IMM Zeytin Ağacı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İslam Barmak, iddiaları kabul etmediklerini söyledi.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı, 43 ilde suç örgütleri ve dolandırıcılık şebekelerine yönelik eş zamanlı “Dümen Operasyonu” düzenledi. Operasyon kapsamında Milas KOM Grup Amirliği ekipleri de arsa, zeytinlik, gayrimenkul satışları öncesinde ödedikleri kaporalarını geri alamadıkları iddiasında bulunan vatandaşların şikâyeti üzerine Milas’ta gayrimenkul alanında faaliyet gösteren bir holdinge yönelik operasyon düzenlemiş ve holding yöneticileri ile bazı çalışanları gözaltına alınmıştı. Şüpheliler, geçtiğimiz pazar günü sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Dümen Operasyonu kapsamında çalışanlarıyla birlikte Milas’ta gözaltına alındıktan sonra sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılan IMM Zeytin Ağacı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İslam Barmak, Mevlüt Yiğit ile beraber basın açıklaması yaptı.

Holding önünde konuşan Ahmet İslam Barmak, iddiaları kabul etmediklerini ifade ettiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz 43 vilayette yapılan Dümen Operasyonu’nda sabaha karşı çalışanlarımızla birlikte; örgüt kurmak ve dolandırıcılık suçlamasıyla evlerimizde ve ofislerimizde düzenlenen operasyonla alındık. Daha sonra emniyet güçlerimiz usule uygun bir şekilde 3 gün nezarette tuttuktan sonra hukuk makamlarına sevk etti. Gerekli işlemlerin ardından serbest kaldık. Devletimizin adaletine saygılıyız, güveniyoruz. Avukatımız bu olayın örgütle, dolandırıcılıkla alakasının olmadığını, borçlar hukuku ile alakalı olduğunu söyledi. Çok şükür serbest kaldık. İddiaları kabul etmiyoruz. Bizim ve arkadaşlarımızın, çalışma arkadaşlarımızın evlerinde yapılan aramada, operasyonlarda çok şükür çok fazla suç unsuruna rastlanmadı. Bizim devletimizle, milletimizle, Milas halkı ile hiçbir sorunumuz yok. Yaklaşık 4 yıldır burada faaliyet gösteriyoruz. Firmamızın 41 yıllık faaliyeti var. Markamızın ne devletiyle ne milletiyle hiçbir sorunu olmamıştır. Devletine vergi vermiş, yasal bir şekilde ticaretini yapmıştır. Yapmaya da devam etmektedir. Meyve veren ağaç taşlanır misali biz de bu işi fazla dürüst yaptık, fazla kurumsal yaptık. İnsanların gözlerine battık. Son 4 yıldır Milas’ta buna benzer hadiseleri zaman zaman yaşadık. Bu ama üst düzey oldu. Şehir dışından bizim üzüntümüzü paylaşan dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Yalan, dolan ihbarlarda bulunanlara da işimizin başında olduğumuzu buradan bildiriyorum. Holding merkezimizde ticaretimize devam ediyoruz. Devletimizin ticari yasa ve hukuk kurallarına uygun olarak ticaretimize devam ediyoruz. Yıllarca çamur at izi kalsın politikası uygulandı. Yıllarca biz geniş bir açıklama imkânı bulamadık. Bizimle ilgili soru işaretlerinin gitmesi açısından, ticaretimizin devamı açısından onların yüreklerine su serpmek için bu açıklamayı yapıyoruz. Biz tüm ofislerimizle, fabrikalarımızla, çiftliklerimizle üretime istihdama katkıya devam ediyoruz. Kesinlikle bu tarz kumpaslara, iftiralara pabuç bırakmayacağız. Devletimizin hukuki kural kanun usullerine riayet ederek devam ediyoruz.”


Kaynak: Haber Milas