HOLLANDA FAHRİ KONSOLOSU BODRUM’DA

Hollanda'nın Türkiye'deki Fahri konsoloslarından Joost Peters, Bodrum Belediye Başkanı...

HOLLANDA FAHRİ KONSOLOSU BODRUM’DA
Hollanda'nın Türkiye'deki Fahri konsoloslarından Joost Peters, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum'a daha çok Hollandalı turist çekmek için fikir alışverişinde bulundu

Tatilini Bodrum'da geçiren Fahri Başkonsolos Joost Peters, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti. Yaklaşık 8 yıldır yaz tatillerini Bodrum'un Gündoğan Mahallesi'nde geçirdiğini belirten Başkonsolos, "Bodrum'u çok seviyorum ve burada olmaktan çok mutluyum. Başka hiç bir yerde Bodrum'da olduğum kadar rahat bir tatil süremiyorum. Özellikle Gündoğan'ı çok beğeniyorum ve ailem ile de birlikte yaz aylarımı burada geçiriyorum. Bodrum gerçekten çok güzel bir şehir ve Başkan Mehmet Kocadon'un da çok iyi çalışarak Bodrum'u her geçen gün daha güzel, yaşanabilir bir hale getirmek için çaba gösterdiğini görüyorum" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise başkonsolosa teşekkür ederek, "Kendisi Bodrum'a gönül veren çok değerli birisi. Bodrum turizmine en büyük destek de Hollanda'dan geliyor, yaz aylarında bir çok Hollandalı turisti ağırlıyoruz. Ben de bir kaç kez Hollanda'ya gittim ve Hollanda gerçekten huzur bulduğum, dinlendiğim yerlerden birisi. İnsana huzur ve güven veren bir şehir" diye konuştu.

Başkan Kocadon ve Başkonsolos Peters ziyaret boyunca Bodrum'da turizm faaliyetlerini iyileştirmek ve özellikle daha çok Hollandalı turisti Bodrum'a çekebilmek için fikir alışverişinde bulundu. Görüşmenin ardından Başkan ve Başkonsolos, hatıra fotoğrafı çektirdi.