HSYK HUKUKİ MÜZAKERE TOPLANTISI BODRUM'DA YAPILIYOR

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından, Bodrum'da "Hukuki Müzakere"...

HSYK HUKUKİ MÜZAKERE TOPLANTISI BODRUM'DA YAPILIYOR
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından, Bodrum'da "Hukuki Müzakere" toplantısı düzenlendi.

Bodrum'un Turgutreis beldesindeki Yasmin otelde düzenlenen toplantıya, HSYK üyesi Ahmet Kaya ile Hüseyin Serter'in bulunduğu yaklaşık 120 hakim ve savcı katıldı.

Toplantı öncesinde gazetecilere bilgiler veren Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Ahmet Kaya, "İki senedir meslektaşlarımızla yapmış olduğum anket çalışmaları sonucunda, gerçekten hakim ve savcıların ihtiyaç duyduğu spesifik hukuki alanlara ilişkin belirlemeler yaptık. Bu belirlemelerden sonra tespit edilen konuları talep toplayarak bu talep üzerine oluşturulan gruplarca ve yargıtayımızın özellikle ilgili spesifik dairelerdeki uzman arkadaşlarımızla birlikte hukuki müzakere toplantıları yapmak üzere buradayız" dedi.

Türkiye'de 12 bin hakim ve savcının görev yaptığını belirten Kaya, "Aynı anda şuanda Çeşme'de idari yargı hakimlerine benzer bir program yapılıyor. Biz Bodrum'u tercih ettik ve burada da 120'nin üzerinde hakim ve savcımız programda yer alıyor" diye konuştu.

Bodrum ve Çeşme'de eş zamanlı olarak düzenlenen toplantıların basına kapalı olacağı ve üç gün süreceği bildirildi.

Toplantıya, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demirörs ile Bitez Adliyesi'nde görevli hakimler, savcılar ile adliye çalışanları da katılıyor.