İdlib'den Acı Haber: Şehitlerimiz Var!

Suriye'nin İdlib kentindeki TSK Gözlem noktasına Rus ve İran destekli Suriye rejim güçlerinin hava saldırısı sonrası Ankara alarma geçti.

İdlib'den Acı Haber: Şehitlerimiz Var!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin İdlib şehrindeki gözlem noktasında bulunan unsurlarına karşı Rusya destekli rejim güçleri tarafından bir hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda 33 askerimizin şehit olduğu, çok sayıda Mehmetçiğin de yaralı olduğu öğrenildi. Yaralı askerlerimizin Hatay'ın Reyhanlı ilçesine nakledildiği bilgileri geliyor.

Hatay Valisi Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur" açıklamasında bulundu.

Hatay Valisi Doğan, TSK unsurlarının İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından hava saldırısına uğradığını açıkladı. Doğan, yaptığı 3 ayrı açıklama sonrası saldırıda toplam 33 Mehmetçiğin şehit olduğunu belirtti. Hatay Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde: "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK askerine hava saldırısı yapılmıştır. Bu saldırı sonucu 33 askerimiz şehit olmuştur. Ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye'ye aldık. Tedavileri devam ediyor. Hastanelerimizde yaralılarımız için herhangi bir kan ihtiyacı yoktur." açıklamasında bulundu.

Vali Doğan, "Tüm tedbirler alınmış, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır." ifadesinde bulundu.Vali Doğan, "Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum" dedi. 

Saldırı sonrası Ankara'da olağanüstü hareketlilik yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de Güvenlik Zirvesi toplandı. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birer telefon görüşmesi gerçekleştirdiği, CHP'nin de olağanüstü toplandığı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da NATO Genel Sekreteri ile bir telefon görüşmesi yaptığı açıklandı.