İhmal Kazaya Neden Oldu

Bodrum’da elektrik hatları için kazılan ve çevresinde yeterli güvenlik önlemi alınmayan çukura otomobil düştü. Kaza maddi hasarla atlatılırken, çukurun etrafında kaza sonrası güvenlik önlemi alındı.

İhmal Kazaya Neden Oldu

Kaza önceki gün Gündoğan Küçükbük’te meydana geldi. Bölgede elektrik hatlarının yer altına alınması için kazılan ve çevresinde güvenlik önlemi alınmayan çukura, Ersin Çiçekel idaresindeki 34 BBU 137 plakalı otomobil düştü. Kaza maddi hasarla atlatılırken, kaza sonrası çukur çevresinde dubalarla güvenlik önlemi alındığı öğrenildi. 

Otomobil sürücüsü Ersin Çiçekel, “Bu çukurun olduğu yer hem viraj, hem de rampada. Bu yüzden aşağından gelirken çukur fark edilmiyor. Bu kadar ihmalkarlık olmaz, çukur çevresinde önlem alınması gerekirdi. Kazadan sonra duba koyarak önlem almışlar ama daha önce alınması gerekirdi.” dedi. 

MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ YARALANDI

Öte yandan sabah saatlerinde Yeni Devlet Hastanesi kavşağında meydana gelen bir başka kazada da motosiklet ile kamyonet çarpıştı. Kazada hafif şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü, hastaneye kaldırıldı.