İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Milas Belediyesi 2020-2021 Eğitim yılında ilçe genelinde öğrenim görecek dar gelirli öğrencilere kırtasiye yardımı yapıyor. Sırt çantası içerisinde verilen kırtasiye yardımında İlk, orta ve lise düzeyi okullarda okuyan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak malzeme bulunuyor.

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Milas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve velilerin yüzünü güldüren uygulamadan en çok da dar gelirli aileler memnun. Müracaatta bulunan ve ihtiyacı olduğu tespit edilen ailelere kırtasiye yardımı dışında gıda ve para yardımında da bulunuluyor. Eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak istediklerini belirten Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Ayhan Samyürek; "Amacımız, hem eğitime destek sağlamak, hem de dar gelirli ailelere bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışmak" dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Bu ülkenin kalkınması, ilerlemesi ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması ancak eğitimli bireylerin çoğalmasıyla mümkün olacaktır. Bu eğitim öğretim yılında da hedefimiz, ilçemiz genelinde bulunan tüm dar gelirli ailelere kırtasiye yardımımızı ulaştırmak. Milas Belediyesi olarak geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçte de her zaman eğitim ve öğretimin yanında olacağız. Pandemi koşulları altında başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.