İki Site Arasında Yol İhtilafı

Bodrum’da iki site arasında 30 yıldan beri devam eden yol ihtilafı, mahkeme sürecini kazanan sitenin yola kaya dökerek kapatması ile son buldu.

İki Site Arasında Yol İhtilafı

Yalıkavak Gökçebel’de 30 yılı aşkın süre önce yapılan Sporkent 87 Konut Yapı Kooperatifi, giriş yolu olarak komşu site Sporkent İşletme Kooperatifi’nin özel mülkiyetindeki yolu kullanıyordu. İki site arasında probleme neden olan konu mahkemeye taşındı. Sporkent İşletme Kooperatifi açtığı davayı kazandı. Davanın sonlanmasının ardından Sporkent İşletme Kooperatifi, diğer sitenin giriş olarak kullandığı kendi özel mülkiyetindeki yolu kaya dökerek kapattı. Kayaların içerisine de “Bu parsel Sporkent İşletme Kooperatifinin Malıdır” yazılı tabela asıldı. 

Sporkent 87 Konut Yapı Kooperatifi yönetici İbrahim Şaşmaz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu 33 yıllık bir olay. Bu yollar 33 yıl önce yapıldı. Burası onların mülkü, özel mülkiyeti. Onlar bize ecrimisil davası açıp kazandılar. Biz belediye koordinesinde sahile yol açma çalışması başlattık, onlar da bu kez bizim giriş olarak kullandığımız yolu kayalar dökerek kapattılar.” dedi.

Sporkent İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Samim Çiftçi de Kent Haber’e şu açıklamayı yaptı:

“Burası bizim özel mülkümüz. 30 yıldır bedava kullanıyorlardı. Biz orası için de emlak vergisi ödüyoruz. Biz bu sene 23 bin TL emlak vergisi ödedik. İşgal ettikleri için dava açmıştık. Mahkeme onların yerimizi işgal ettikleri için ecrimisil ödemelerine hükmetti ama ödemediler. Burayı kapatacağız diye 31 Mayıs’ta ihtar çektik ama bir girişimde de bulunmadılar. Bugün de kendi tapulu mülkümüze taşlar döktürttük. Oraya duvar çekeceğiz. Orası yol değil bizim tapulu yerimiz.” dedi.