İKİNCİ AYAĞI ANKARA’DA YAPILDI

Bodrum Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği, "Coğrafi işaretli ürünleri tanıyoruz"...

İKİNCİ AYAĞI ANKARA’DA YAPILDI
Bodrum Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği, "Coğrafi işaretli ürünleri tanıyoruz" konulu projesinin ikinci ayağını Ankara'da yörenin tescilli ürünü olan, "Kalecik karası üzümlü tatlar" organizasyonu ile Movenpick Otel’de gerçekleştirdi.

Çocukların coğrafi işaretli ürünler hakkında bilgilenmesini sağlamak, çocukları sağlıklı ve yerel ürünlerle beslenmelerine teşvik etmek gibi amaçlarla ilki Bodrum’da düzenlenen "Coğrafi işaretli ürünleri tanıyoruz" etkinliğinin ikincisi Ankara’da gerçekleştirildi.

6 ilkokul grubunun minik şefleri ile, 8 lise grubunun genç şefleri, Kalecik karasının üzümü ve pekmezi ile çeşitli lezzetler hazırladılar. Asuman Kerkez, Ömer Afacan, Haşim Demirtaş gibi ünlü şeflerin jüri olarak yer aldığı yarışma sabah ilkokullar, öğleden sonra Liseler ile devam etti.

Etkinliğe katılan Aile Bakanlığı Yaşlı hizmet Daire Başkanı Ömer Bilgin, bu gibi organizasyonların yaşlılar için de yapılmasını arzu ettiklerini belirtti. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Türk Patent ve Marka kurumu, sunum ve görseller ile etkinliğe destek verirken Yenilik ve Tanıtım Dairesi Müdürü Elif Güvendik ve Daire Başkanı Salih Koca da uzmanlardan oluşan bir ekiple ile etkinliğe bizzat katılırken, uzmanlar sunumları ile öğrencileri aydınlattılar.

Türk Patent ve Marka Kurumunca, Bodrum Gastronomi, kültür ve turizm derneğine, "Coğrafi işaretli ürünleri tanıyoruz" projesinde yaptıkları çalışmalardan ötürü, Başkan Gülşen Coşanöz'e plaket verdi.

Bir sonraki etkinlik Kastamonu’da olacak.