İLÇE BAŞKANLARI “AÇIK GÖRÜŞ”TE TARTIŞTI

Bodrum gündemini sıcak tartışmalarla ekrana taşıyan Kent Televizyonunun yeni ve...

İLÇE BAŞKANLARI “AÇIK GÖRÜŞ”TE TARTIŞTI
Bodrum gündemini sıcak tartışmalarla ekrana taşıyan Kent Televizyonunun yeni ve iddialı tartışma programı “Açık Görüş”ün bu haftaki konukları; AKP İlçe Başkanı Yılmaz Algül, CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran ve DP İlçe Başkanı Beyler Koca idi.

Programın, 2010 yılının önemli siyasi olaylarının değerlendirildiği ilk bölümünde Muhalefet Parti İlçe Başkanları AKP iktidarından şikâyetlerini dile getirirken, AKP İlçe Başkanı Yılmaz Algül’de hükümetin yaptığı icraatları anlattı.

Terör, demokrasi, özgürlükler konusunda henüz partiler arası bir uzlaşının olmadığının anlaşıldığı tartışmalar, üslubu ve düzeyi itibariyle hayli doyurucu oldu. Bodrum’ a ilişkin konuşmalarda ilçe başkanları yarımadanın sorunları konusunda fikir birliğine vardıkları gibi, sorunların çözümü konusunda birbirlerine destek sözü verdiler.

CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk; kaymakamlık binasının Bitez’ e taşınmak istendiğini, İlçe Hükümet Konağının bir belde de olmasının sakıncalarını ifade ederek, kendilerinin karşı oldukları bu uygulama konusunda diğer ilçe başkanlarından da destek istedi.

Atık su ve derelerin ıslahı, içme suyu, yolların durumu, otogarın taşınması, sanayi sitesinin şehrin merkezinden kaldırılması, tersane ve limanın yetersizliği konularında tüm ilçe başkanları aynı görüşte olduklarını ifade etmelerine karşın, golf sahası konusunda farklı görüşleri savundular.

Tartışmalar sırasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’ un Demokrat Parti genel Başkanlığına adaylığı gündeme geldiğinde DP İlçe Başkanı Beyler Koca iddianın doğru olduğunu söyledi;

“üç dönem yaptığı belediye başkanlığında edindiği tecrübelerle, genç, dinamik yapısı, vizyonu ve mücadeleci kişiliğiyle böyle bir görevi layıkıyla yerine getireceğini, bu nedenle de Mehmet Kocadon’ un Demokrat Parti Genel Başkanlığı adaylığından vazgeçmeyeceğini” iddia eden DP İlçe Başkanı Beyler Koca, Bodrum Yarımadasına yapılacak her türlü hizmet için diğer siyasi partilerle işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

MHP İlçe Başkanı Asım Başaran da özellikle İçmeler bölgesinde imar planında gerekli düzenlemelerin yapılarak burasının tekne ve gemi imalatına uygun hale getirilmesi gerektiğini, Bodrum belediyesinin dere ıslahı konusunda yeterli çalışmayı yapmadığını savundu.

AKP İlçe Başkanı Yılmaz Algül, Bodrum’ a yapılacak eğitim ve sağlık hizmetleri konusunda açıklayıcı bilgiler sunarak, “ tüm belediyelere siyasi parti farkı gözetmeksizin hükümetle ilgili işlerinde yardımcı olacaklarını, her türlü projeye destek olmaya hazır olduklarını” ifade etti.

Dördüncü bölümü yayınlanan, gazeteci-yazar Ayhan Ongun’ un hazırlayıp sunduğu AÇIK GÖRÜŞ programı şimdiden en çok izlenen programlardan biri olmayı başardı.
Bodrum halkının büyük ilgi gösterdiği programın bundan sonraki bölümlerinde farklı kesimlerin gözüyle 2010 yılının değerlendirmelerine devam edilecek.