İlçe Yöneticilerinden Korona Denetimi...

İçişleri Bakanlığı'nca Türkiye genelinde başlatılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi, Bodrum’da da yapıldı. İlçede özellikle yoğunluk yaşanan Bodrum Belediye Meydanı, Neyzen Tevfik ve Cumhuriyet Caddesi ile çevresinde denetim gerçekleştirildi.

İlçe Yöneticilerinden Korona Denetimi...

Denetimlere Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, hafta başında göreve başlayan yeni İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özkan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Utku Meral, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nuray Oral ve Bodrum Muharlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz de katıldı. 

Denetimlerde, vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulunuldu.

Denetim sırasında eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu ile sunucu ve oyuncu Özlem Yıldız ile karşılaşan ekipler, Toroğlu ve Yıldız'a da bilgi verdi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, ilçede genel anlamıyla kurallara uyulduğunu söyledi. Süreci sorunsuz atlatmayı umduklarını ifade eden Yılmaz, "Amacımız kimseye ceza yazmak, kapatmak değil. Uyarıyoruz ama kurallara uymayanlara gerekirse kapatmaya varan cezalar da uygulayabiliriz" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da kurallara uyulmasının sevindirici olduğunu söyledi.