SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 07:20:16' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 07:20:16' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=392checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=07 and campaign_id=392update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1659924

İlginin Az Olmasına Sitem...

Yönetmen ve yapımcılığını Metin Avdaç'ın üstlendiği "Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali" adlı belgesel Bodrum’da gösterildi. Avdaç, gösterimlere ilginin az olmasına sitem etti

İlginin Az Olmasına Sitem...

Yönetmen ve yapımcılığını Metin Avdaç'ın üstlendiği "Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali" adlı belgesel Bodrum’da gösterildi. Avdaç, gösterimlere ilginin az olmasına sitem etti. 

Türk edebiyat tarihinin en önemli isimlerinden olan Sabahattin Ali'nin edebiyatçı kimliğinin yanı sıra sevdaları, fikir dünyası ve onu fail-i meçhule götüren dönemin sosyo-politik dinamiklerini de ele alan belgesel, Herodot Kültür Merkezi’nde saat 15.00 ve 21.00 olmak üzere 2 seansta izleyiciyle buluştu.
 
Sabahattin Ali üzerine yapılmış en kapsamlı belgesel olma özelliğini taşıyan yapım, Almanya, Bulgaristan ve Türkiye'de çekildi. İki yılda hazırlanan belgeselde bugün hayatta olmayan dostları, Sabahattin Ali'yi ve Türkiye'nin çalkantılı dönemlerini en ayrıntılı şekilde anlatıyorlar. 

Gösterim öncesi Kent Haber’e konuşan Yönetmen Metin Avdaç, belgesel ile ilgili şu bilgileri verdi; “Bu belgesel Sabahattin Ali’nin hayatını anlatan çok kapsamlı bir belgesel. 2010-2012 yılları arasında çekildi. Sabahattin Ali’nin Dünya’ya bakışı, sanata, politikaya bakışını filmde dile getiriyoruz. Onun mahkemelerdeki savunmalarını ve nasıl katledildiğini bu filmde anlatıyoruz. Bu belgeselde Sabahattin Ali’yi dostları anlattı. Belgesel 7 yıldan beri yurtiçi ve yurtdışında çok kez gösterildi. Daha da gösterilecek.” dedi. 

Bodrum’daki gösterime ilginin az olmasına sitem eden Avdaç, vatandaşları gerçek kültürel etkinliklere daha fazla sahip çıkmaya davet ederek şunları söyledi; “Sabahattin Ali gibi bir insanı bu kadar az kişinin izlememesi lazım. Ama ne yazık ki insanlarımızda popüler kültür hastalığı var. Ünlü insanların etkinliklerine gidiyorlar, ünsüz insanların etkinliklerine gitmiyorlar, ilgi göstermiyorlar. Ama gelenler ‘Nasıl bir belgesel yapmışsınız, bizi ağlattınız’ diyorlar. Bu salonların dolması için illa ünlü mü olmamız gerekiyor? Bu sadece benim için değil, tüm sanatçı arkadaşlarım için geçerli. Ünsüz insanların etkinliklerine gidin. Bu tiyatrocu olabilir, sinemacı olabilir, müzisyen olabilir, heykeltıraş olabilir” ifadelerini kullandı.