İLİK BEKLEYENLER İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi üyeleri, İlik nakli bekleyen...

İLİK BEKLEYENLER İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi üyeleri, İlik nakli bekleyen hastalara umut olabilmek için bir araya gelerek kan verdi.

Özel Bodrum Hastanesinde gerçekleşen kan bağışı, derneğin 20 üyesinin katılımıyla başladı. Derneğin Bodrum Şubesi Başkanı Naciye Ünlü "Kök hücre ve kemik iliği bekleyen hastalarımıza destek olmak istiyoruz. Bugün ilk adımı attık. Bodrum'daki diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da irtibata geçerek bu hareketi büyütmek istiyoruz. Biliyorsunuz yıllardır ilik naklinden kaynaklı iyileşemeyen çocuklarımız, gençlerimiz var. Bugün sağlıklı görünüyoruz ama yarın nasıl olacağımız belli değil. Bu tür ihtiyaçlarda geri dönüş çok zor oluyor. Uygun ilik naklinin gerçekleşmesi zor oluyor. Eğer bizimde bu çalışmayla birine faydamız olursa çok mutlu olacağız" dedi.

Özel Bodrum Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Gamze Cengiz ise Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi üyelerinin bir kampanya başlatmak üzere kendilerine başvurduklarını belirterek şunları söyledi:

"Bizde Özel Bodrum Hastanesi olarak kendilerine katkıda bulunmak istedik. Kemik iliği nakli bekleyen birçok çocuğa belki de hayat vermenin yolunu açmak için bir adım atmış oldular. Kemik iliği nakli ihtiyacı lösemili çocukların ancak yüzde 10’u kadarında oluyor"