İlk Kazma, Kasım'dan Sonra Vurulacak!

Yapılan çalışmaları yerinde görmek, proje aşamasındaki altyapı ve üstyapı faaliyetleri için belirlenen bölgeleri yerinde incelemek, esnaf ve vatandaşların talep ve şikayetlerini ilk ağızdan dinlemek için mahalleleri ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın son durağı Türkbükü Mahallesi oldu.

İlk Kazma, Kasım'dan Sonra Vurulacak!

Belediye Birim Müdürleri ve Türkbükü Mahalle Muhtarı Yücel Ertuğrul ile birlikte Şehit Gaffur Kaynar Caddesi'nden başlayarak Liman Caddesi üzerinden Türkbükü Belediye Kafe'ye kadar sokak sokak incelemelerde bulunan Başkan Aras, yol üzerindeki işletmeciler ile selamlaşarak belediyeden taleplerini dinledi. 

Mahalle gezisi sırasında bizzat tespit ettiği aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine talimat veren Başkan Aras daha sonra Belediye Kafe'de esnaflarla biraraya geldi. 

TÜRKBÜKÜ’NE KULLANIŞLI VE ÇEVRECİ ALTYAPI SİSTEMİ

Pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen esnaf buluşmasında konuşan Başkan Ahmet Aras, Türkbükü Mahallesi'nin altyapı sıkıntılarından kurtulması için kasım ayından sonra çalışmaların başlayacağı müjdesini verdi. Başkan Aras, "Yıllardır süregelen bölgenin altyapı sorunu Muğla Büyükşehir Belediyemiz sayesinde sona erecek. Hali hazırdaki arıtma deşarjının yapıldığı bölgenin orman alanı olmasından dolayı bir takım sıkıntılar yaşandı. Hazırlanan proje sayesinde denize derin deşarjın yapılacağı, artık sokakların kanalizasyon kokularından arınacağı, kullanışlı ve çevreci bir altyapı sistemi yapılacak" dedi. 

ESNAFLA EL ELE SAHİL DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Bodrum Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan tek tip iskele düzenleme projesinin bölgedeki esnaflara sunulacağını açıklayan Başkan Aras şunları söyledi:

"Dünya markası olmuş bir turizm kentinin en gözde beldelerinin başında gelen Türkbükü'ne gelen misafirlere artık daha kaliteli hizmet verilebilmesi ve sahil şeridindeki o kötü görüntülerin ortadan kalması için bir çalışma başlattık. Etüt Proje Müdürlüğümüzün hazırladığı tek tip iskele düzenleme taslaklarını sizlerle kısa süre içinde paylaşacağız ve ondan sonra oturup üzerinde tartışacağız. Artık bambaşka bir boyuta giden bu sahildeki kötü görüntülerin bir düzene oturması için hep birlikte çalışacağız."

Başkan Aras konuşmasının ardından esnafların soruları cevapladı. Aydınlatma, pazaryeri, kaldırım, yol ve dere ıslahları gibi şikayetlerin giderilmesi için gerekenin yapılacağını söyleyen Başkan Aras, üst yapı faaliyetlerinin de MUSKİ, AYDEM ve TELEKOM'un çalışmalarını bitirir bitirmez belediye tarafından Bodrum'a yakışır bir şekilde tamamlanacağını ifade etti.

Toplantının ardından da bazı vatandaşların taleplerini yerinde inceleyen Başkan Aras'ın mahalle ziyaretlerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceği açıklandı.