İlk Kitabını İmzaladı...

Ressam Hakan Derya Ömürlüoğlu, ilk kitabı “Arayan Kimdi Tatlım?” için imza günü düzenledi. İmza gününe klarnet dinletisi renk kattı. 

İlk Kitabını İmzaladı...

Ressam Hakan Derya Ömürlüoğlu, ilk kitabı “Arayan Kimdi Tatlım?” için imza günü düzenledi. İmza gününe klarnet dinletisi renk kattı. 

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve atölyesinde resim dersleri veren Ressam Hakan Derya Ömürlüoğlu, 3 yıllık çalışmasının ardından ilk kitabı “Arayan Kimdi Tatlım?”ı çıkardı. Kanguru Yayınları’ndan çıkan kitap, 11 öyküden oluşuyor.

İmza gününde Kent Haber’e konuşan Hakan Derya Ömürlüoğlu, şu bilgileri aktardı:

“Bu benim son 3 yılda yazdığım 11 tane öyküden oluşuyor. Bu öykülerden bir tanesinin ismi aslında kitabın ismi; “Arayan kimdi tatlım?” Kitabın en sonunda yer alan öykü. Kitaba da bu ismi vermeyi uygun gördüm. Aslında kapaktaki suluboya resmi de o kapaktan bir sahneyi tasvir ediyor. Kitaptaki öyküler, insan, birey, bireyin toplumla ilişkisi, kent, insanın yalnızlaşması ve yabancılaşması gibi konuları ele alıyor. genel olarak rahat bir okuma olduğunu düşünüyorum. İnsanların keyifle okuyacağını umuyorum. Bu aslında  ilk kitabım. Bunlar benim son 3 yıldır üzerinde çalıştığım hikayeler. Yaklaşık 15 yıldır da yazma üzerine kendimi geliştiriyorum. Bir çok yaratıcı yazı atölyesine katıldım. Bu öyküler aslında benim ilk meyvelerim. 15 yıllık hazırlığın ve 3 yıllık öykü yazmalarımın ilk meyvesi. Ama bu kitaptan önce edebiyat dergilerinde yayınlanmış öykülerim de var.”
 
İmza günüde Ömğrlüoğlu hem okurları için kitabını imzaladı hem de onlarla sohbet etti. İmza gününe Nami Akcalı da klarnetiyle renk kattı.