İLK TAKSİDİ SON GÜNE BIRAKANLAR YOĞUNLUK OLUŞTURDU

Yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksit ve peşin ödemesi için son günü olan...

İLK TAKSİDİ SON GÜNE BIRAKANLAR YOĞUNLUK OLUŞTURDU
Yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksit ve peşin ödemesi için son günü olan Çarşamba günü, tüm yurtta olduğu gibi Bodrum Vergi Dairesi ve bankalarda büyük yoğunluk yaşandı. Ödemelerde son gün yoğunluğu yaşandığı için ek süre verilerek vergi daireleri 24.00, bankalar ise 21.00'a kadar açık kalarak ödemeleri aldı.

Her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, Yurt-Kur öğrenim ve katkı kredisi ile SGK ve belediyelere olan borçları düzenleme kapsamında borcunu yapılandıran mükellefler ilk taksitin yatırılma süresinin son günü için vergi dairelerine geldi.

Bodrum Vergi Dairesi ve bankalarda da gün boyu yoğunluk yaşandı. Vergi daireleri ve bankalara yapılan başvurular nedeniyle olağanüstü bir yoğunluk yaşanınca zaman zaman sistemlerde yavaşlama ve erişim sıkıntısı ortaya çıktı. Yapılandırılmasının bozulmasını istemeyen vatandaşlar vergi dairesi ve bankalar arasında mekik dokuyunca trafikte de bir süre aksaklıklar yaşandı.

Kamuya ait birikmiş borçlarını yapılandıran vatandaşların hak kaybına uğramamaları için ilk iki taksidi aksatmadan mutlaka ödemeleri gerekiyor. SGK borçları için yapılan yapılandırmalarda ilk ödemeler ise Aralık ayı sonunda yapılacak.