İlkokul Öğrencilerinden Anlamlı Hareket

Bodrum’da ilkokul 3’üncü sınıf öğrencileri,  yazdıkları “Arılar Ülkesi 2” kitabı için imza günü düzenleyecek. Elde edilen gelir, Şanlıurfa’daki bir okula bağışlanacak. 

İlkokul Öğrencilerinden Anlamlı Hareket

Bodrum’da ilkokul 3’üncü sınıf öğrencileri,  yazdıkları “Arılar Ülkesi 2” kitabı için imza günü düzenleyecek. Elde edilen gelir, Şanlıurfa’daki bir okula bağışlanacak. 

Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 3A sınıfı öğrencileri, kendi hayal güçleri hikayeler yazdılar. Yazılan bu hikayeler kitap haline getirildi. “Arılar Ülkesi 2” kitabı için ise 22 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’da Nurol Kültür Merkezi’nde bir tanıtım gerçekleştirilecek. Kitaptan elde edilen gelir, Şanlıurfa’daki bir köy okuluna bağışlanacak. 

3A sınıfının öğretmeni Mahire Demirsoy, proje ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Arılar Ülkesi 2”kitabı,yazarları ve amaçları itibariyle ülkemizde bir ilktir belki de. Şöyle ki; bu kitap 3. sınıfa giden minik ellerde ancak koca yüreklerle yazılmıştır. Her öğrenci kendi hayal gücü ve düşünceleriyle ve sonuçta mutlaka paylaşma,dostluk, yardım etmek, dürüstlük gibi güzel erdemlerle bezenmiş hikayeleri yazdılar. Yazarken doğadaki arıları ilham aldılar. Zira sınıfımızın adı da Çalışan Arılar. Kitabımızın görselce zengin olmasının sebebi de, her öğrenci hikayesinin resmini kendi çizdi ve boyadı.Birinci amacımız yazar,tasarımcı,ressam... vs gibi güzel sanatlara onları teşvik etmek.

Sosyal amacımız ise; satılan kitaplarımızın gelirini ihtiyacı olan Urfa’daki köy okuluna bağışlamak. Aynı zamanda kültürel bazdaki amacımız ise; biliyorsunuz bu yıl “Göbeklitepe Yılı” bu nedenle Urfa’ya hem kültürel gezi yapmak, hem de gönül köprüsü kurmak. Projenin ikinci ayağında ise; gönül köprüsünden geçen Urfalı öğrencilerimizi Bodrum‘da misafir etmek niyetindeyiz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına kadar devam edecek uzun soluklu bir proje bu.

Ayrıca bir ayağı daha var bu projenin. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında kitabımızı görme engelli öğrenciler için sesli kitap haline getirmek. Bir öğretmen olarak, bir anne olarak niyetim; her şeyden önce duyarlı, empati kurabilen önce insan olabilen bir nesil yetiştirmek.”