İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN GELECEĞİ TED BODRUM KOLEJİ'NDE KONUŞULACAK

Türkiye genelindeki 38 TED Okulu ve diğer seçkin özel okullarda görev yapan yaklaşık...

İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN GELECEĞİ TED BODRUM KOLEJİ'NDE KONUŞULACAK
Türkiye genelindeki 38 TED Okulu ve diğer seçkin özel okullarda görev yapan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni TED Bodrum Koleji’nde buluşuyor.

IX. TED ELT (English Language Teaching) Konferansı 8-9 Nisan 2017 tarihinde TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde gerçekleşecek. Teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” olarak belirlenen IX. TED ELT Konferansına, 400 İngilizce öğretmeninin katılımı bekleniyor.

Türk Eğitim Derneği, yabancı dil eğitimi alanında dünyadaki son gelişmeleri takip etmek ve TED Okulları öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarını meslektaşlarıyla paylaşmalarını sağlamak amacıyla her sene yabancı diller konferansları düzenliyor. Bu amaçla 8-9 Nisan 2017 tarihleri arasında dokuzuncusu TED Bodrum Koleji’nde düzenlenecek olan TED ELT Konferansının teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” olarak belirlendi. Yaklaşık 400 öğretmeninin katılımının beklendiği konferansta, öğrenci ve öğretmenin bakış açısından İngilizce öğrenirken ne çeşit çalışmalar yapmaktan yarar sağlandığı ve hoşlanıldığı ele alınacak.

Alanda öncü isimler olan ve yurtdışından davet edilen ana konuşmacılar; Jamie Keddie “Orta Okul Öğretmenleri için Video ve Hikaye Anlatımı Söyleşisi”, Simon Ward “Pozitif Eğitim” ve Steve Darn “Proje bazlı öğrenim ve 21. Yüzyıl becerileri” başlıklı sunumlarıyla konferansa zenginlik katacaklar.

Ana konuşmacıların yanı sıra, paralel oturumlarda TED eğitmenleri ve Türkiye'nin seçkin özel okullarından yaklaşık 40 İngilizce öğretmeni çeşitli başlıklar altında sunum yapacaklar.