İRLANDALI'NIN KOLU KIRILDI

Gümbet'te satın aldığı terlikleri değiştirmek isteyen İrlandalı turisti kolundan...

İRLANDALI'NIN KOLU KIRILDI
Gümbet'te satın aldığı terlikleri değiştirmek isteyen İrlandalı turisti kolundan çekiştiren satıcı, turistin kolunun kırılmasına neden oldu. İrlanda'dan Bodrum'a tatile gelen Nicola Condon (18) polise şikayette bulundu. Annesiyle birlikte İrlanda'dan Bodrum'a tatile gelen Nicola Condon , Gümbet'te bulunan Zeus adlı bir işyerinden 3 çift terlik satın aldı. Satın aldığı terliklerden bir çiftini farklı eş aldığını farkeden İrlandalı turist, terliği değiştirmek üzere annesiyle birlikte işyerine geri döndü. İşyerinde çalışan personelin terliği değiştirmek istememesi sebebiyle beğendiği terliği alarak işyerinden çıkmak isteyen Condon'u kolundan tutarak çekiştiren işyeri çalışanının, İrlandalı turistin sağ kolunun dirsek bölümünde bir kırığa sebep olduğu iddia edildi.
Olaydan bir gün sonra yaşadığı ağrılar sebebiyle özel bir polikliniğe giden Condon'un kolunda kırık olduğu saptandı. Dr. Metin Oktay Subaşı, İrlandalı turistin ağrı şikayeti ile geldiğini belirterek, "Hastanın sağ kolunda ağrısı olduğu için film çektik. Dirsek bölümünde bir kırık olduğunu tespit ettik. Kırığa apel koyarak tedavi ettik. 3 ay içinde iyileşecek" dedi.
İrlandalı turist olayla ilgili Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek suç duyurusunda bulundu. Bodrum Devlet Hastanesi'nden rapor alan İrlandalı turist ifade verdikten sonra tatilinin bitmesi sebebiyle ülkesine döndü. Darp suçlamasıyla Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesine başvurulan işyeri çalışanı ise mahkemeye sevk edildi.
Zeus adlı işyerinin sahibi Muzaffer Avaçar, anne ve kızın işyerine geldiklerinde sarhoş olduklarını söyleyerek, "Olay olduğunda dışarıdaydım. Terliği giydikten sonra getirince, çalışanım almak istememiş. Bunun üzerine sinirlenen turist terliği alarak parasını ödemeden gitmek istemiş. Çalışanım sağ kolundan tutarak parasını ödemesi gerektiğini söylemiş. Ben çalışanım sebebiyle kolunun kırıldığına inanmıyorum; ama, kolu bu yüzden kırılmışsa özür dilerim, turistleri incitmek istemeyiz" dedi.
Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ,işyeri hakkında hanutçuluktan da işlem yaptığı öğrenildi.