İŞÇİ PARTİSİ DE ADAYLARINI AÇIKLADI...

Yerel seçimlere sayılı günler kala İşçi Partisi Turgutreis Beldesinde açtığı seçim...

İŞÇİ PARTİSİ DE ADAYLARINI AÇIKLADI...
Yerel seçimlere sayılı günler kala İşçi Partisi Turgutreis Beldesinde açtığı seçim bürosu ile Bodrum Belediye Başkan adayı ve meclis üyelerini tanıttı.

Turgutreis Belde binasın açılış törenine, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, İstanbul-Şişli Belediye Başkan adayı Ümit Zileli ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasında Zileli, Türkiye'de sistemin çürümüş ve çökmüş durumda olduğunu iddia ederek şunları söyledi;

"Gerici bir iktidar, bir türlü ayakları yere basamayan bir muhalefet ve nereye döneceğini bilemeyen bir halk. Böyle bir tablo var önümüzde. Ben de 30 küsür senedir gazeteciyim. Ama artık bununla da yetinmemek gerektiğini düşünmeye başladım. Ülke, uçurumun kenarına geldi. Mutlaka ve mutlaka bu sistemin değişmesi ve ilerici, millici bir yönetime kavuşması gerekiyor. Hem yerel anlamda hem de hükümet anlamında. O yüzden de adaylığımı koydum" dedi.

İşçi Partisi genel başkanı Doğu Perinçek’in eşi ve genel başkan yardımcısı Şule Perinçek ise yaptığı açıklamada Türkiye'nin emperyalist güçler tarafından bölünmek istendiğini, Balyoz ve Ergenekon davalarının da bu projeyi gerçekleştirmek için bir adım olduğunu ileri süren Şule Perinçek, toprak sınırını koruyan askerlerin bu duruma müdahale etmemesi için tutuklanarak Silivri'de hapsedildiklerini savundu.

Konuşmaların ardından Bodrum Belediye Başkan adayı ve meclis üyeleri tanıtıldı. İşçi partisinin Bodrum belediye başkan adayı Avukat Yusuf Dinler olarak açıklanırken, meclis üyesi adaylarının ise Ali Haydar Kirişci, Ali Koçak, Arif Arı, Cevdet Acar, Erkin Sarpkaya, Hasan Irılmaz, Hayriye Yılmaz, Hülya Kosal, Hüseyin Arslantürk, İsmail Gün, Kazım Öztürk, Cemil Oğur, Gülder Değirmencioğlu, Mehmet Yalçın Özyetiş, Ömer Çakan, Önder Şimşekoğlu, Remzi Soner, Selim Algün, Serap Nat, Tugay Yılmaz, Uyar Arslantürk, Zahide Altunay, Fazıl Çeliker, Ronald Karel oldukları açıklandı.