Işın, Açık Görüş'e Katıldı

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Tuna Işın, iddialı açıklamalarda bulundu.

Işın, Açık Görüş'e Katıldı

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Tuna Işın, iddialı açıklamalarda bulundu.

22 Aralık'da yapılacak Bodrum CHP İlçe Kongresinde başkanlığa 3 aday vardı. Geçtiğimiz hafta adaylardan Deniz Koca’nın çekilmesiyle kongre ikili bir yarışa dönüştü.
Davet edilmesine rağmen adaylardan Halil Karahan’ın katılamadığı programa katılan Tuna Işın, Açık Görüş'te Ayhan Ongun’un sorularını yanıtladı.

Konuşmasının başında kendisini tanıtan Işın, CHP'nin tüm kademelerinde görev yaptığını, bu arada Sivil Toplum Kuruluşlarındaki çalışmalarıyla da demokrasi mücadelesinin içinde her zaman yer aldığını belirtti.

7 Ekim'de sosyal medya üzerinden adaylığını duyuran Tuna Işın, resmi adaylık açıklamasını 17 Aralık Salı günü saat 12.30'da CHP İlçe binasında yapacak.

Mevcut yönetimin sosyal çalışmalardan uzak kaldığını, saha çalışmaları yapmadığı için de halkın nabzını tutamadığını ifade eden Işın, daha çok da parti içi demokrasinin rafa kaldırıldığı belirttiği konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Önce rafa kaldırılan demokrasiyi yeniden işler hale getireceğiz. CHP masa başında kurulmuş bir parti değildir. Ulusal Kurtuluş mücadelesinin içinden doğmuştur. Bu sözlerim her ne koşul altında olursak olalım, hiçbir bahaneye sığınmaksızın, partimizin aday belirleme gibi süreçleri de dahil olmak üzere tüm alınacak kararlarda parti içi demokrasinin gereğinin yapılacağının ilanı olarak kabul edilmelidir. Kapalı kapılar ardında pazarlıklar, liyakat dışı görevlendirmelere son verilecektir. Gönül isterdi ki, tüm üyelerin katılımıyla bir kongre yapılsın. En azından delege seçimlerinde çarşaf liste uygulaması gerçekleşsin. Ancak ben tüm baskı ve yönlendirmelere rağmen delegelerimizin sağduyulu davranacağı, değişim ve yenilenmeden yana tercihini kullanacağına inanıyorum. Eğitim çalışmalarına önem vereceğiz. Fikri hür, vicdanı hür bir neslin yetişmesi için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz."

Yaklaşık 1 saat süren programı Kent Tv'nin Facebook https://www.facebook.com/bodrumkenttv/videos/660999018030014/ ve Youtube hesaplarında izleyebilirsiniz.