İtalya'da 8 Ödül Aldı...

Bodrum’da yaşamını sürdüren, yazdığı kitaplar pek çok dile çevrilen şair ve yazar Serpil Devrim, İtalya'nın saygın edebiyat kurumlarından toplam 8 ödül kazandı. 

İtalya'da 8 Ödül Aldı...

Bodrum’da yaşamını sürdüren, yazdığı kitaplar pek çok dile çevrilen şair ve yazar Serpil Devrim, İtalya'nın saygın edebiyat kurumlarından toplam 8 ödül kazandı. 

İtalya’da Rönesans’ın aydınlanma kenti olarak bilinen Floransa’da her yıl düzenlenen VII Premio Letterario Internazionale Poesia Narrativa Saggistica Citta'di Sarzana 2019 öykü ve şiir dalında verilmekte olan edebiyat ödülleri, ülkemizden yazar ve şair Serpil Devrim'e verildi. Her ülkeden çok sayıda katılımın olduğu bu ödülleri alan sanatçımız Serpil Devrim, geçtiğimiz günlerde İtalya'ya giderek düzenlenen törene katılarak ödülünü aldı. 

Serpil Devrim, Floransa’da kazandığı ödülün yanında 7 ödül daha kazandı. Devrim, Roma'daki IV Edizione Del Premio Internazionale Verbumlandiart (Galatone) ödüllerini şiir ve öykü dalında, Napoli'de VI Edizione Del Concorso Internazionale Di Letteratura Madonna Dell'arco ödüllerini şiir ve öykü dalında, Montesilvano/Pescara'da Unıversum Academy-İsviçre'nin düzenlediği XX Edizione del Premio Letterario Internazionale Universum Academy Swıttzerland şiir ve öykü ödüllerini alarak İtalya'nın saygın edebiyat kurullarından toplam 8 ödülü ülkemize getirdi.

İsviçre adına düzenlenen XX Edizione del Premio Letterario Internazionale Universum Academy Swıttzerland'dan aldığı ödüllerinin yanı sıra ödül töreninden bir gün önce düzenlenen törenle fahri doktora ve barış elçiliği unvanları sanatçımız Serpil Devrim'e verildi.

Yazar ve şair Serpil Devrim'in VII Edizione del Premio Letterario Citta Di Sarzana/ 2019-İtalya Öykü ve şiir Ödülü de aldığı açıklandı. Tören Temmuz ayında yapılacak. 
Serpil Devrim ayrıca Romanya'da 2019 Nisan ayında düzenlenen Campionat European de Poezie 2019 Seçici Kurul Avrupa Şiir Özel Ödülü'nü de almıştı. 

İtalya'dan ödüller kazanan Serpil Devrim'in öykü ve şiirlerinin İtalyanca çevirilerini dünyaca ünlü sopranomuz Burcu Bükem Kuru ve Laura Yalli yaptı.