İYİ Parti'den, Ak Parti’ye Geçti

İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldızel, bu yılın şubat ayında katıldığı partiden istifa ederek, Ak Parti’ye geçti. Yıldızel’e rozetini, İlçe Başkanı Osman Gökmen'in de katıldığı törende, Gençlik Kolları Başkanı Azat Erol Ataş taktı.

İYİ Parti'den, Ak Parti’ye Geçti

Bu yılın şubat ayında üye olduğu İYİ Parti'de, mart ayında Gençlik Kolları Başkanlığı'na atanan Burak Yıldızel, dün İYİ Parti'den istifa etmesinin hemen ardından bugün Ak Parti İlçe Başkanlığında düzenlenen törenle Ak Parti’ye üye oldu. 

Törende konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, “Kardeşimiz yıllarca siyasette görev almış kardeşimiz. Cumhur İttifak ortağımız MHP’de uzun yıllar görev aldı. Burak, dün akşam bize haber vererek Bodrum’da siyaset yapma yolunda İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanlığından istifa edeceğini ve bu saatten sonra bizle devam etmek istediğini söyledi. 6’lı masada tartışılan konuların, bilhassa son zamanlardaki CHP’li birtakım kendini bilmezler tarafından sözde seçim kazandıklarında HDP’ye bakanlık verme sözünden rahatsız olan değerli kardeşimiz dün İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanlığından istifa edip partimize üye olmuştur.” ifadelerini kullandı. 

Ak Parti saflarına katılan Burak Yıldızel ise yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sadece seçimi kazanabilmek için, ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu partinin, terör örgütleriyle arasına mesafe koyamayan bir parti ile kol kola olması ve bu partinin oturduğu masada, benim mensup olduğum partinin bulunması benim milli değerlerime aykırı bir durum. 

Mevcut siyaset ortamına baktığımızda, birbirine tamamen zıt kutuplardan oluşan 6'lı masanın şimdiden çatırdamaya başladığı apaçık görülecek şekilde ortaya çıkmıştır. Sadece 6'lı masa ile kalmamakla birlikte il ve ilçe teşkilatlanmalarında da çatlaklar vardır. 

Ekonomi bugün kötü, yarın düzelir. Çürük elmalar bugün olabilir, yarın bir bir elenir. Fakat kaosa bürünmüş bir Türkiye, üzerinde bu kadar hain göz varken ayakta kalamaz. Tüm bu saydığım sebeplerden dolayı iyi Parti Gençlik kolları Bodrum ilçe başkanlığı görevimden istifa ederek; 13 yıl geçmişimin bulunduğu, siyasi kökenim olan Ak Parti Bodrum çatısı altında Cumhur ittifakına geri dönmüş bulunmaktayım.”

Burak Yıldızel’e rozetini takan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Azat Erol Ataş ise Türkiye’de ilk defa İYİ Partili bir gençlik kolları başkanının Ak Parti’ye geçtiğini ifade ederek “Burak kardeşimiz, Bodrum’un sosyokültürel kimliğine, siyasal ortamına hakim. Böyle bir kardeşimizin bizim çatımızın altında olması bize şeref verir. İyi ki geldin kardeşim, hoş geldin. Allah muvaffak etsin. Allah’ın izniyle önce 2023, sonra 2024’te şahlanmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.