İYİ Parti’ye Geri Döndü

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı TBMM Grup toplantısında İyi Parti’ye geri döndü.

İYİ Parti’ye Geri Döndü

İyi Parti'de, yeni yasama döneminin 2. Meclis grup toplantısında, genel başkan Meral Akşener'in gündeme dair konuşmasından önce, İyi Parti'ye katılan Behçet Saatcı'ya ikinci kez rozet takıldı. MHP'den ihraç edildikten sonra Demokrat Parti'ye geçen, ardından İyi Parti'ye katılan, daha sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmediği için istifa eden Behçet Saatcı da bugün rozet takacak isimler arasında yer aldı.

İyi Parti'den istifasının ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olan ancak kazanamayan Saatcı, Meral Akşener'in 19 Ağustos'ta Muğla'ya yaptığı gezide yer almış ve dönüş sinyalleri vermişti.

Saatçı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Eğer menzil ortak ise ve siz adım atmaya devam ediyorsanız, yol elbet dost kapısına çıkıyor. Bu hareketin ilk heyecanına şahit olmuş birisi olarak, gelinen noktada diyebilirim ki, su mecrasını bulmuştur. Hilale vurgun gönüller olarak yıldızımızı sancaklaştıracak yolculuğumuza ben de bir kez daha Bismillah diyorum. Allah utandırmasın. Sefer bizden zafer Allah'tan. Eğer menzil ortak ise ve siz adım atmaya devam ediyorsanız, yol elbet dost kapısına çıkıyor. Bu nedenle, yolumuz bir süre ayrı düşse de istikametimiz değişmemiştir. Çok şükür ne yolumuzdan vazgeçtik, ne doğrumuzdan ne de dostlarımızdan. İnşallah ülkemize Başbakan olarak büyük hizmetler verecek olan Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’e çok teşekkür ederim. Bu hareketin ilk heyecanına şahit olmuş birisi olarak, gelinen noktada diyebilirim ki, su mecrasını bulmuştur.” dedi.