Jandarma'dan, Silah Kaçakçılarına Suçüstü!

Jandarma ekipleri Menteşe'de silah kaçakçılığı yaptığı tespit edilen şahıslara suçüstü operasyonu yaptı. Gözaltına alınan 2 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine yollandı.

Jandarma'dan, Silah Kaçakçılarına Suçüstü!

Muğla Valiliği İl Jandarma Komutanlığı'ndan edinilen bilgilere göre, Muğla İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Menteşe'de E.A. isimli bir şahsın silah kaçakçılığı yaptığı bilgisi alındı. Çalışmalara başlayan ekipler 06.03.2020 günü şahıs ile alıcı olarak irtibata geçti. Jandarma ekipleri Menteşe TÜVTÜRK Muayene İstasyonu bölgesinde E.A. isimli şahsı 7 adet 9 mm. tabanca ve 14 adet 9 mm. fişeği satmak için getirdiği esnada suçüstü olarak yakaladı. Şahsın yapılan sorgusunda tabancaların kendisine ait olmadığını, İ.D. isimli başka bir şahsa ait olduğunu bildirmesi üzerine, İ.D. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucu 1 adet 9 mm. tabanca, 1 adet 6,35 mm. tabanca ve 286 adet 9 mm. Fişek olmak üzere toplamda 8 adet 9 mm. tabanca, 1 adet 6,35 mm. tabanca, 300 adet 9 mm. Fişek, 1 adet dedektör ve çok sayıda cep telefonu ele geçirildi.
 
Olayla ilgili olarak gözaltına alınan E.A. ve İ.D. isimli şahıslar Jandarma sorgusunun ardından çıkarıldıkları adli makamlarca 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet (Silah Kaçakçılığı) suçundan tutuklanarak cezaevine yollandı.