JCI'DAN ANLAMLI ETKİNLİK

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik...

JCI'DAN ANLAMLI ETKİNLİK
Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi bir etkinlik düzenledi.

Yaklaşık bir buçuk ayhdır devam eden ve Bodrum'daki çeşitli okullardan 25 öğrencinin katıldığı fotoğraf yarışması sonunda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. OASİS Alışveriş merkezinde düzenlenen ödül törenine, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı. "Çocuk Gözüyle Bodrum" adı verilen yarışmaya birbirinden iddialı fotoğraflar katıldı.

Ödül töreninde konuşan JCI Bodrum Şubesi Başkanı Şerife Yasemin ÖZ,"Çocuklarımıza, geleceğimiz gençlerimize yönelik böyle bir yarışma düzenledik. Katılım oldukça yoğundu. Bunlardan ancak üçü ödüle layık görüldü. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yarışmanın organizatörlerinden olan, yaklaşık 2 yıldır JCI Bodrum Şubesi üyesi İnşaat Mühendisi Ali Mutlu Köse, fotoğrafın bir sanat dalı olduğunun algılanması için böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi. Ali Mutlu Köse, "Fotoğraf konusunda bir farkındalık yaratmak, fotoğrafın bir sanat dalı olduğunun algılanmasını sağlamak ve bir kompozisyon üzerine fotoğraf çekilebileceği konusunda öğrencileri cesaretlendirmek istedik" diyerek yarışmanın amacını açıkladı.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle sıralandı;

1.Zeynep Türk - Gülümser-Mehmet Danacı İÖO
2.Bengisu Alkan - TED Bodrum Koleji
3.Nazlısu Cankurtaran - Cemal Uslu İÖO