Jeneratör Haczedildi İddiasını Yalanladı

Sözcü Gazetesi'nde, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın verdiği ve "Yeni hastane açılmadan icra geldi, jeneratörü götürdüler" başlığıyla yayınlanan röportajda dile getirilen iddialara, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den yalanlama geldi. Gökmen, hastane geçici kabulünün yapıldığını vurgulayarak, müteahhit firma ile bir alt yüklenici arasındaki alacak verecek meselesi nedeniyle konulan haczin, Bodrum İcra Hukuk Mahkemesi tarafından tedbiren durdurulduğunu söyledi.

Jeneratör Haczedildi İddiasını Yalanladı

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın Yeni Devlet Hastanesi’ndeki jeneratörün haczedildiğine dair iddialarının haberleştirilmesi üzerine Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, bir açıklama yaptı. Karahan’ın eksik ve yanlış bilgiler verdiğini dile getiren Gökmen, “Bahse konu jeneratör devletin ve Bodrumlunun malıdır. O burada yapılan hizmete karşı kıskançlıkla yapılan bir açıklamadır.” dedi. 

Sözcü Gazetesi’nde yer alan haberde İstanbul merkezli bir şirketin Bodrum’da yeni hastaneyi yapan yüklenici firmadan 348 bin TL’lik alacağını tahsil etmek için hastane bahçesindeki jeneratöre haciz koydurup yediemine teslim ettirdiği ifade edilirken, Sözcü'ye ropörtaj veren CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, “Yaptığımız araştırmada İstanbul 4. İcra Dairesi'nin esastan aldığı kararın Bodrum 1. İcra Müdürlüğü tarafından uygulandığını ve haciz işleminin gerçekleştiğini öğrendik.” dedi.

“JENERATÖR DEVLETİN VE BODRUMLUNUN MALIDIR”

Haber ve iddialarla ilgili açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, jeneratörlerin önünde yaptığı açıklamada Halil Karahan’ın bu iddiası ile ilgili şunları dile getirdi:

“CHP İlçe Başkanının Sözcü Gazetesi’ne yaptığı açıklamayı hayretler içerisinde gördük. Bu Bodrum’a yapılan hizmetin kıskançlığı ile yapılan, Bodrumluyu kandırmaya yönelik yanlış bir bilgilendirme. Hastanemizin geçici kabulü, 1 Ağustos 2022’de oldu. Önümüzdeki Pazartesi günü de Sağlık Bakanlığı tarafından kesin kabulü olacak. Bundan önce bir leasing şirketi ve müteahhit firmanın bir alt taşeronu olan bir firma arasındaki alacakla alakalı bir konu olmuştur ve bundan ötürü bir haciz ve icra dosyası vardır. Aynı gün tarihli 1. Bodrum İcra Hukuk Mahkemesi’nin 2022’ye 462 esas numarası ile böyle bir haciz ve muhafaza işleminin tedbiren durdurulması ile alakalı karar da vardır. Dolayısıyla bu bahse konu jeneratör devletin ve Bodrumlunun malıdır. O burada yapılan hizmete karşı kıskançlıkla yapılan bir açıklamadır.”

“SAYIŞTAY’IN EN SON RAPORUNDAKİ KONULARI AÇIKLASIN”

Açıklamasına Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.’nin mali durumunu gündeme getirerek devam eden Gökmen, şöyle konuştu;

“Halil Karahan, Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.’nin pos makinesi dahil tüm taşınır ve taşınmaz mallarındaki haciz ve icraları bir anlatsın. Hatta bu haciz ve icralardan ötürü, geçen sene hibe aldıkları şirketin üzerine bütün o kafeteryaları, personelleri bir ay önce nasıl geçirdiklerini anlatsın. Sayıştay’ın en son raporundaki 12 sorgu ile alakalı konuları açıklasın. Bu zihniyet, yangın çıktığında ‘burada bir tane helikopter yok’ derken üzerinde helikopter geçerken tepeye bakıyorsa, Halil Karahan, CHP’li Bodrum ve Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve onların ilçe ve il yönetimleri sadece kapıdan çekiyor. Bir günden bir güne hastanenin içerisinde neler olmuş, neler yapılmış, neler eksik kalmış, neden birtakım konularda gecikme olmuş diye bize soru sormaktan ziyade ya da nasıl yardımcı oluruzdan ziyade tamamıyla karalamayla alakalı açıklamalar yapıyor.”

HASTANE, 15 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR

15 Ağustos’tan itibaren diş polikliniğinin Yeni Devlet Hastanesi’ne taşınacağını ve binanın bu tarihten itibaren hizmet vermeye başlayacağını dile getiren Gökmen, “Onun akabinde de Eylül ayında basınç odamız buraya gelecek. En son da Ekim ayında acil servisin buraya taşınması ile beraber Bodrumluya komple burada hizmet vermeye başlayacağız. Onların dediği gibi, ‘yapamadılar, açamadılar’. Bunlar, bunlardan mutlu olan insanlar. Herkes Bodrum için yapılan yatırımların bir ucundan tutsun. Böyle çamur atmayla, yalan yanlış bilgilerle, eksik bilgilerle bir yere varamayız. Doğru bilgilerle gitmemiz lazım” dedi.