Kaçak Yapılaşma Mühür Dinlemedi!

Bodrum’da kaçak ve ruhsatsız şekilde yürütülen bir inşaat çalışması iki kez mühürlenmesine rağmen durmadı. Binanın yıkım kararı için yasal sürecin işlediği öğrenildi.

Kaçak Yapılaşma Mühür Dinlemedi!

Bitez Mahallesi Aktur Sitesi’nde deniz kenarındaki eski bir villa mülk sahibi tarafından yıkılarak yerine yeni bir villa yapmak için çalışmalar başladı. Kaçak ve ruhsatsız şekilde yürütülen inşaat faaliyeti için çevre sakinleri ihbarda bulundu. 

İhbarın ardından Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli inşaatı mühürledi fakat çalışma durmadı. Mühür fekki yapılarak villa inşaatı devam etti. İhbarların ardından inşaatta bir kez daha mühürleme işlemi yapıldı. 

Mühürlemelere rağmen inşaat faaliyeti tüm hızıyla sürdü. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü görevlileri bölgede yaptıkları incelemede mevcut villanın yıkılarak kaçak ve ruhsatsız şekilde imalatların yapıldığını tespit etti. Tutulan tutanağın ardından konu encümene sevk edildi. 

Kaçak yapının kaldırılması için mal sahibine 7 Mayıs tarihine kadar süre verildiği, kaldırılmaması halinde yıkım sürecinin başlayacağı ifade edildi.