Arsoy, Kaçtı İddialarını Yalanladı!

Sosyal medya hesaplarından yayımladığı açıklamada "Kaçtı" iddialarını reddeden Gökhan Arsoy, olaydan daha sonra haberdar olduğunu ve yaraladığı vatandaşı görmediğini ifade ederek çok üzgün olduğunu vurguladı.

Arsoy, Kaçtı İddialarını Yalanladı!

Bitez Adaboğazı Mevkii Akvaryum koyunda 10 Ağustos günü meydana gelen olayda, kullandığı sürat teknesi ile denizde yüzen 72 yaşındaki Gülseren Ayvazoğlu adlı vatandaşın yaralanmasına neden olan, bazı görgü tanıklarının ifadesine göre ise olay yerinde durmayarak kaçtığı iddia edilen oyuncu Gökhan Arsoy, yaşananlar ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Sosyal medya hesaplarından yayımladığı açıklamada "Kaçtı" iddialarını reddeden Arsoy, olaydan daha sonra haberdar olduğunu ve yaraladığı vatandaşı görmediğini ifade ederek çok üzgün olduğunu vurguladı. Gökhan Arsoy olaydan dolayı gerek hukuki, gerekse kazada yaralanan Ayvazoğlu'na karşı vicdani ve insani yükümlülüklerini üstlenmeye hazır olduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Bodrum Adaboğazı sularında 10.08.2019 Cumartesi günü üzücü bir tekne kazası gerçekleşmiştir. Yaşanan olay, hiçbirimizin istemeyeceği ancak her birimizin başına gelebilecek bir olaydır ki bu sebeple buna “kaza” diyoruz. Bizler kadar dikkatli ve tedbirli insanların başına gelmesine ise “kader” diyoruz.

Asla ve kât-a bir örtbas, bir reddetme yahut kaçma söz konusu değildir. Tarafıma yakıştırılan “çarpıp kaçtı” sözü tamamiyle asılsızdır. Yazılan ve söylenilenlerin aksine olayda hiç bir kasıt bulunmamaktadır. Sahil Güvenlik tarafından aranıncaya kadar kaza olduğunun farkında bile değildim, hemen sahil guvenlige kendim gittim, denizde sırtüstü yatan hanımefendiyi görmediğim gibi, ayaklarına çarptığımı dahi anlamadım. Gerek hukuki, gerekse kazada zarar gören hanımefendiye karşı vicdani ve insani yükümlülüklerim ne ise üstlenmeye hazır olduğumu kendisine ve yakınlarına bildirdim. Burdan da yineliyorum.
 
Bir kişinin söylemiyle başlatılan karalama sürecinde atlanılan çok önemli bir detay; benim 7 yıldır aynı sularda, aynı rotayı izleyerek ne kadar dikkatli ve kurallara uygun hareket ettigim çevredeki diğer kaptanlar tarafından bilindiğidir.

Ne kadar üzüldüğümü, ne kadar mahcup hissedip, bu talihsiz durumun parçası olduğum düşünüldüğünde kazada incinen hanımefendinin bunun misliyle korku, endişe ve kızgınlık yaşayabileceğini hesaba katarak duruma hassasiyetle yaklaşılmasını rica ediyorum.

Hanımefendinin doktorundan aldığımız bilgiye göre kendisi bir kaç gün içinde taburcu olacak ve iyileşme sürecinin akabinde normal hayatına devam edecektir.

Bu her insanı kahredecek, ruhunda derin yaralar açacak, fark edilmeden gerçekleşen bir kazadır. Çok üzgünüm."

Öte yandan kazayı ayaklaklarından yaralanarak atlatan Gülseren Ayvazoğlu'nun hastanedeki tedavisi devam ediyor.