KADES Uygulamasını Anlattılar

Bodrum Sosyal Hizmet Merkezi, güvenlik güçleri ile birlikte kadına şiddet konusunda farkındalık oluşturmak için bir stant açıldı, vatandaşlar Kadın Destek Uygulaması hakkında (KADES) bilgilendirildi.

KADES Uygulamasını Anlattılar

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü kapsamında Bodrum Sosyal Hizmet Merkezi ilçede etkinlikler gerçekleştirdi. Bodrum’da faaliyet gösteren işyerlerine ‘bu işyeri kadına şiddete karşıdır’ yazılı levhalar dağıttı. Mahalle muhtarlıklarına da Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) afişleri asıldı. 

Bugün de jandarma ve polis ile birlikte İçişleri Bakanlığınca kadına şiddeti önlemek amacıyla hayata geçirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES) tanıtımını yaptılar. Akıllı telefonlara indirilen uygulamalar vasıtasıyla şiddet mağduru kadınların tek tuşla konumları ile birlikte polise bildirebildikleri KADES uygulaması hakkında kadınlara broşür dağıttı, bilgilendirme yaptı. 

Nuran Tüfekçi adlı vatandaş uygulama hakkında Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Depremde biraz moralimiz bozulmuştu, Bodrum’a moral düzeltmeye geldik. Bu uygulamayı zaten duymuştum. Telefonuma indirmemiştim ama şimdi hemen indireceğim. Gerçekten güzel bir uygulama. Bir eğitimci olarak kadına şiddete her zaman hayır diyorum. Taciz ve şiddet olaylarını kınıyorum.”