SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 19:01:07' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 19:01:07' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=507checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=19 and campaign_id=507update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661210

Kadına El Kal-ka-maz Dediler

'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla Bodrum’da 'Kadına yönelik şiddete birlikte dur diyelim' etkinliği düzenlendi.

Kadına El Kal-ka-maz Dediler

Midtown'da gerçekleştirilen etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, daire amirleri, kamu kurumlarının personelleri katıldı. Etkinlikte günün anlam ve önemine uygun olarak hazırlanan ve üzerinde “Kadına el kal-ka-maz” yazılı turuncu renkli tişört giyen Kaymakam Bayar ile diğer katılımcılar, ‘kadına şiddete hayır’ diyerek tuvale boya ile el izini yaptı. 

Etkinlikte Kadın Destek Uygulaması(KADES) ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi(ŞÖNİM) hakkında bilgiler verildi. 

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Kadını, hem dinimiz, hem kültürümüz hem de geleneklerimiz, hem de Türk varlığı, kadını her zaman başat yapmış. En önde koymuş. Mesela Orta Asya Türklerinde kadın topluluk hayatının en başar aktörü. Ama her şeye rağmen, bu korumalara rağmen kötü örneklerle karşılaşabiliyoruz. Ümit ediyoruz ki her geçen daha da azalarak tamamen sıfırlayabiliriz. Çok zor ama biz bunu hayal ediyoruz. Kadına karşı şiddetin, aile için şiddetin sıfır olduğu bir ülkeye hep beraber kavuşuruz. Bu da bir farkındalık çalışması. Turuncularımızı giydik. Bu, sembol bir renk. Kadına karşı şiddete hep birlikte ‘hayır’ diyoruz.”

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ise belediye olarak her mecrada kadına yönelik şiddete karşı mücadele ettiklerini ifade ederek şöyle dedi:

“Bu yılın başında sığınma evimizi açtık. Keşke sığınma evlerine hiç ihtiyaç olmasa. Ama maalesef şiddet gören kadınları da korumamız gerekiyor. Kadın danışma merkezimizde şiddet gören kadınlarımıza psikolojik ve hukuksal desteklerimizi sürdürüyoruz ve farkındalık çalışmalarımıza devam ediyoruz. Umarım, şiddetsiz bir Dünya olur. ‘Kadına el kalkmaz’ diyoruz.”