Kadına Şiddet, Bu Kez Kadınlardan Geldi!

Son dönemde ülke gündeminin en çok tartışılan konularından biri olan kadına şiddet vakalarına bir yenisi eklendi. Önceki gün Bodrum'un Gümbet Mahallesi'nde yaşanan olayı diğerlerinden ayıran özelliği ise bu kez şiddet uygulayanların da, şiddete maruz kalanların da kadın olması idi.

Kadına Şiddet, Bu Kez Kadınlardan Geldi!
Bodrum’da 3 kadının, 2 esnaf kadına saldırdığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Olayda kafasına bardakla vurulan kadınlardan birinin yüzüne 6 dikiş atıldı, diğeri de aldığı darbelerle başından ve kaburgalarından yaralandı. 

Olay, Pazartesi sabaha karşı Gümbet Barlar Sokağı’nda yaşandı. İddiaya göre Gümbet Barlar Sokağı’nda faaliyet gösteren bir mekanda çalıştıkları iddia edilen A.A., S.D. ile ismi öğrenilemeyen bir kadın, bölgede bir GSM firmasının işletmeciliğini yapan 20 yıllık esnaf Ü.Ç. ve arkadaşı N.S.’ye “niye bakıyorsunuz?” diyerek üzerine yürüdü. 3 kadından biri elindeki alkol bardağını Ü.Ç.’nin başına vurdu. Daha sonra 3 kadın hep birlikte 2 kadına saldırdı. 

Olayı gören çevredeki vatandaşlar, kavgayı önlemeye çalışsa da başarılı olamadı. Daha sonra polis ekiplerinin gelmesiyle taraflar ayrıldı ve ifadeleri alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Taraflar ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

Olayda yüzünden yaralanan ve kaşı açılan esnaf Ü.Ç.’ye 6 dikiş atılarak, 10 gün iş göremez rapor verildi. Başından ve kaburgalarından yaralanan N.S.’ye de 10 gün rapor verilse de şahıs işi dolayısıyla 2 gün rapor aldı. 

Saldırıyı gerçekleştiren 3 kadından S.D.’nin de hafif şekilde elinden yaralandığı belirlendi. 

Olayda başında bardak kırılmasıyla kanlar içinde kalan Ü.Ç., Kent Haber’e yaptığı açıklamada, kadınların kendilerini “Biz belayız, size bela oluruz” diyerek tehdit ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Ben Bodrum’da 20 yıllık esnafım. O gece de dükkanı kapattım, arkadaşımla birlikte arabama doğru yürüyordum. Bu 3 kadın da sokaktan geçiyorlardı. Herhangi bir sözlü tartışmamız olmadı, ‘bize mi bakıyorsunuz, niye bakıyorsunuz?’ diyerek üzerimize geldiler. Kadınlardan biri elindeki içki bardağıyla kafama vurdu, bardak kafamda kırıldı. Daha sonra bize saldırdılar. Arkadaşımın kaburgalarına doğru tekmelerle vurdular. Polisler arkadaşımı ellerinden zor aldı. Kadınlardan biri kırılan bardağın parçasını alıp bize saplamaya çalıştı. O esnada çevredeki biri araya girdi ve kadının hafif şekilde eli kesildi. Onun dışında yaralanmaları olmadı. Eğer o kişi araya girmeseydi, kırık camı bana saplayacaktı. Benim başıma 6 dikiş atıldı, 10 gün rapor aldım. Arkadaşıma da 10 gün rapor verdiler ama işi dolayısıyla 2 güne düşürmek zorunda kaldı. Hayatımda başıma ilk defa böyle bir şey geldi. Tartışma yok, direk saldırı var. Ben 20 yıldır esnafım. Kadınlardan şikayetçi oldum. Olaydan sonra sosyal medya hesaplarında kavga ettiklerine dair paylaşımlar yapmışlar, görünce inanamadım” dedi.

Öte yandan Kent Haber’e bir açıklama yapan kadınlar ise Ü.Ç.’nin yanlış beyan verdiğini dile getirerek “Durup dururken kimse kimseye böyle terbiyesizlik yapmaz. Orada bize hakaret edildi. Olayda karşı taraf da bizi darp etti. Ellerimizden yaralandık. Hiç kimse durduk yere böyle bir olay yaşamak istemez” diye konuştular.  

3 kadının emniyette verdikleri ifadede de, esnaf Ü.Ç. ile arkadaşı N.S.’nin kendilerine hakaret ettikleri için olayın başladığını iddia ettikleri öğrenildi.