Kaftancıoğlu'ndan Teşekkür Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Bodrum’da partililerle bir araya geldi. 

Kaftancıoğlu'ndan Teşekkür Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Bodrum’da partililerle bir araya geldi. 

CHP’nin Çarşı Mahallesi’ndeki binasında gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda partili katıldı. CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Oğuz Kemal Yakar ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Cirav ile birlikte Bodrum’a gelen Dr. Canan Kaftancıoğlu, alkışlar eşliğinde binaya girdi. Burada yoğun bir ilgi ile karşılaşan İl Başkanı ile fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar sıraya girdi. 

Toplantıda açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Bodrumluların verdiği destekten dolayı Bodrum’a gelmek istediğini ifade ederek şöyle konuştu;

“Bazen birbirimizi eleştirmeyi seviyoruz. Eleştiri elbette olmalı ama eleştiri geliştirmek için yaptığımızda kıymetlidir. Kimi zaman birbirimize teşekkür etmeyi unutuyoruz. Kimi zaman da aslında hak edilmeyene fazla teşekkür ediyoruz. Ama ben İstanbul Seçimleri özelinde hak edilmiş teşekkürün sıklıkla yapılması gerektiğini inananlardanım. Biz İstanbul Seçimleri’ne giderken bir İstanbul Hikayesi diye yola çıktık ve hikayenin mutlu bir başlangıçla sonlanacağını biliyorduk. Süreci hep birlikte yaşadık. Ne başardıysak hep birlikte başardık. 31 Mart Seçimleri iptal edildikten sonra 23 Haziran’a giderken bizim o çalışmalarımızın, o emeğin, yorgunluğun, aklımıza gelen ‘acaba’ sorularını aslında bizler karşısında nasıl durabildiğimizi ben biliyorum. Sizlerin buradaki emeği, inancı, buralardan hissettirdikleriniz ve buralardan gelerek yaptığınız çalışmalar, 23 Haziran seçiminin asıl unsuru ve kazanılmasının asıl sebebi olmuştur. Seçimlerde gençlerin ve kadınların enerjisi, motivasyonu ve bizlerde yarattığı duygu çok kıymetliydi.”

Partililerin de Kaftancıoğlu’na soru sorup görüşlerini iletme fırsatı bulduğu toplantıda bir vatandaşın sorduğu “İstanbul Seçimleri’nde 806 bin farkın sırrı nedir*” sorusuna Dr. Canan Kaftancıoğlu şu yanıtı verdi:

“O farkın sırrı sizsiniz. Hakikaten söylüyorum. Bir şeye inanıp o duyguyu hissederseniz, şu salondaki herkes eğer aynı şeye inanırsa o inandığımız şeyin gerçekleşmemesi mümkün değil. O farkın sırrı sizsiniz. O duygu öyle bir oluştu ki, Ekrem İmamoğlu’nun çok doğru bir aday olması, çok doğru bir kampanya yürütmesi, parti örgütlerimizin iyi çalışması. Hep İstanbul’u konuşuyoruz ama CHP örgütleri Anadolu’nun bir çok yerinde korkunç başarıları var.”

Yerel basın hakkında da değerlendirmeler yapan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Yerel basın hakikaten çok kıymetli. Ayrı bir şekilde değerlendirilmeli ve bunun üzerinden ayrı bir basın politikası geliştirilmeli. Yerel basın, ulusal basının kaçırdığı, ilgilenmediği ya da ilgilenmek durumunda olmadığı konuları çok daha hakiki bir şekilde takip eden bir alan. Ulusal basının olduğu durumu siz benden çok daha iyi biliyorsunuz. Böylesi bir dönemde yerel basın çok daha kıymetli bir hale geliyor” diye konuştu.

Toplantıda Dr. Canan Kaftancıoğlu’na çeşitli hediyeler takdim edildi. 

BELEDİYE ZİYARETİNDE BAŞKAN YARDIMCILARI AĞIRLADI

Daha sonra Bodrum Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu burada, Başkan Aras'ın şehir dışında olması nedeniyle Başkan Yardımcıları Önder Batmaz, Ummahan Yurt ve bazı meclis üyeleri tarafından karşılandı. 31 Mart yerel seçimleri ve sonrasında Bodrum’u özellikle takip ettiğini ifade eden Kaftancıoğlu Bodrum'un çok özel bir yer olduğunu söyledi. 23 Haziran’da, Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Bodrum ilçe örgütünden gelen desteğin çok anlamlı olduğunu belirten Kaftancıoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras nezdinde bütün partililere bir kez daha teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, CHP İl Başkanı’na Bodrum Sağlık Vakfı’nın seramik tablosunu hediye ederek, ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ziyaretin ardından ilçeden ayrılarak İzmir'e hareket etti.