Kaldırımlar Müdahale Bekliyor!

Her kesimden vatandaş için şehir hayatının en önemli yapılarından biri olan kaldırımlar, uzun zamandan beri Bodrum'da da en önemli sorunlardan biri olarak günlük hayatta sık sık karşımıza çıkıyor. Sağlıklı ve güvenli yaya dolaşımı için, şehircilik ve kentsel tasarım ilkelerine, planlama esaslarına uygun olarak yapılması gereken kaldırımlar, geçimini özellikle de turizmden kazanan bölgeler için ayrı bir önem taşıyor.

Kaldırımlar Müdahale Bekliyor!

Kent Haber’e ulaşan vatandaşlar, Bodrum-Turgutreis Karayolu kenarındaki kaldırımların çok kötü durumda olduğunu, özellikle Bitez ve Ortakent kavşakları arasındaki kaldırımlarda ise taşların söküldüğünü ifade ederek yetkililerden soruna el atmalarını istedi. 

Özellikle Bitez ve Ortakent kavşakları arasında kaldırımların berbat durumda olduğunu, taşların söküldüğünü, Midtown AVM önünde ise dolmuş durağı olmadığı için insanların taşlara oturup dolmuş beklediğini ifade etti. 

Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye giden muhabirimiz kaldırımların durumunu görüntüledi. Kaldırımların pek çok yerinde taşların yerinden söküldüğü görülüyor. 

Özellikle Midtown önündeki kaldırım ise daha kötü durumda. Yayaların kaldırımdaki taşlar ve kayalardan dolayı kaldırımı kullanamadığı görülüyor. Kaldırımı kullanamayan yayaların, mecburen karayolundan yürümesi gerekiyor. Midtown AVM önünde Turgutreis istikametinde bir minibüs durağı olmaması da yayalar için sorun teşkil ediyor. 

Yeni Hastane Kavşağı ile Bitez Kavşağı arasındaki yolun belli bölümlerinde ise hiç kaldırım olmaması göze çarpıyor. Vatandaşlar, yol kenarında yürürken karayolunun emniyet şeridinde yürümnek zorunda kalıyor.