Kalede 3 Soprano İle 3 Bas Sahne Aldı

Ankara, İstanbul, İzmir Opera ve Balesi solist sanatçıları Funda Ateşoğlu, Çiğdem Önol, Esin Talınlı Tuncay Kurtoğlu, Zafer Erdaş ve Teyfik Rodos’un sahne aldığı “3 Soprano ve 3 Bas” konseri Kuzey Hendeği’nde düzenlendi. 

Kalede 3 Soprano İle 3 Bas Sahne Aldı
“3 Soprano ve 3 Bas” konseri Kuzey Hendeği’nde düzenlendi

Bodrum Kalesi’nde “3 Soprano ve 3 Bas” konseri büyük beğeni topladı.
 
Ankara, İstanbul, İzmir Opera ve Balesi solist sanatçıları Funda Ateşoğlu, Çiğdem Önol, Esin Talınlı Tuncay Kurtoğlu, Zafer Erdaş ve Teyfik Rodos’un sahne aldığı “3 Soprano ve 3 Bas” konseri Kuzey Hendeği’nde düzenlendi. 
 
Zaman zaman sanatseverlerinde eşlik ettiği eşsiz eserlerle dolu gece, Bodrum Kalesinin tarihi atmosferinde gece boyunca yankılandı. 

Konser öncesi basın mensuplarına konuşan Solist Zafer Erdaş, “3 Soprano ve 3 Bas grubu olarak biz zaman zaman bir araya geliyoruz, değişik zamanlarda daha önce de beraber olmuştuk. Bu Bodrum Festivalinde de yine bize böyle bir öneride bulundular, tekrar böyle bir festival için konser yapar mısınız? Biz de memnuniyetle dedik ve  kabul ettik, şimdi beraberiz arkadaşlarımızla. Uzun zamandır da konser yapmıyorduk birlikte, bizim içinde hasret giderme oldu” dedi. 

Bodrum Kalesi atmosferinin kendisini çok etkilediğini de sözlerine ekleyen Erdaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Beni çok etkiliyor bu tür ortamlar, ören yerlerinde konser vermek. İstanbul’da mesela Rumeli Hisarı vardı, şimdi maalesef orası artık konserlere kapatıldı ama Bodrum’da Kalede, böyle bir ören yerinde konser vermek bana ayrı bir his veriyor, çok mutlu oluyorum.”

Konseri izleyenler arasında Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay da vardı. Gülsin Onay da basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çok heyecanlıyız, çok müteşekkiriz. Bu fırsatı bizlere, bütün müzikseverlere sunanlara teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda ülkemizin tanıtımını da çok güzel yapan bu müzikle buluşmamız yine dinleyicilere kavuşmamız bizi çok mutlu ediyor. Artık o kadar çok festival, o kadar çok konser ve güzel etkinlikler var ki Bodrum’da, gerçekten bununla gurur duyuyoruz. Dünya haritasında da hem doğal güzelliğimizle, hem kültürümüzle yer almak ve özellikle tabi bu yörede hakikaten olağanüstü bir doku var. Yani sanki müzik, kendini evinde hissediyor. Kalenin de çok güzel bir atmosferi var, çok güzel bir akustiği var, yeni onarım da çok güzel oldu. Onun için heyecanla her konsere geliyoruz. Bu etkinliklerin önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam etmesi için umudumuz hep var.”

Konserde sanatçıların performansı büyük beğeni kazandı. 

Bodrum Kalesi ve Antik Tiyatroda bu yaz boyunca Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenecek “Bodrum Konserleri” Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında renkli sahne gösterileri, dünya starlarının konuk olduğu konserler, interaktif gösteriler, dans ve müzik ile devam edecek.