Kale'de 90'lı Yıllar Esintisi...

Bodrum’da Ufuk Yıldırım solistliğinde “90’lar Konseri” gerçekleştirildi.

Kale'de 90'lı Yıllar Esintisi...

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Bodrum Kaleiçi Etkinlikleri sürüyor. İzmir Devlet ve Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde “90’lar Konseri” gerçekleştirdi. 

Solistliğini Türk Pop Müziği’nin 90’lı yıllardaki unutulmaz isimlerinden Ufuk Yıldırım’ın yaptığı konsere katılım beklenenin altındaydı. 

Konsere bestesini kendisinin yaptığı “Bebeğim” isimli şarkıyla başlayan Yıldırım, şarkı aralarında izleyicilerle sohbet etti. Dünya ve ülkemizin zor zamanlardan geçtiğini ifade eden Yıldırım, “Eskiden olsa ‘buranın daha kalabalık olması lazım’ derdik ama bence böyle olması daha iyi oldu. En azından bizim sağlığımız açısından daha doğru. Daha mesafeli oluyor. Bir de böyle dinletiler her zaman çok daha keyifli. Böyle olduğu zaman sanki kendi evimin salonunda şarkı söylüyormuşum gibi hissediyorum. O yüzden hepiniz hoş geldiniz, iyi ki geldiniz. Bu akşam sizi 90’lara götüreceğiz” dedi. 

Yıldırım, konsere 1997 yılında sözlerini Ercan Saatçi’nin yazdığı, bestesini kendisinin yaptığı “Alışamadım bu son gidişine” şarkısını seslendirdi. 

İzleyenlerin şarkılara eşlik ettiği konser boyunca 90’lı yıllarda dillere pelesenk olmuş şarkılar seslendirildi.