Kalekonut'ta Faciaya Ramak Kaldı!..

Bodrum'da kontrolden çıkan yolcu minibüsü istinat duvarından aşağı düşerek devrildi. Facianın eşiğinden dönüldüğü kazada minibüste yolcu olmaması, oldukça yoğun bir yerleşim alanı olan bölgede kaldırımda kimsenin bulunmaması ve minibüsün ilk sette durması büyük şans olarak değerlendirildi. Kazada sürücü hafif şekilde yaralandı.

Kalekonut'ta Faciaya Ramak Kaldı!..

Kaza 19:30 sularında Cumhuriyet Mahallesi Kalekonut Sitesi içerisinde meydana geldi. Site içerisindeki dik rampadan aşağı inen şehir içi minibüsü, Severcan Caddesi'ne çıktıktan sonra sürücüsünün kontrolünden çıktı. Görgü tanıkları aracın fren sisteminde meydana gelen bir arıza nedeniyle sürücünün kontak kapattığını bu nedenle direksiyonun kilitlenmesi nedeniyle kazanın meydana getirdiğini ifade etti.

Severcan Caddesini geçen minibüs, muhtarlık binasının karşısında cadde kenarındaki demir korkulukları yıkıp büyük bir gürültüyle istinat duvarından aşağı düşerek devrildi. Yaklaşık 3 metre yükseklikten aşağıya düşen minibüs site içi yolda kaldı. Minibüsün bir sonraki yaklaşık 10 metrelik istinattan aşağıdaki konutların üzerine düşmeden durması büyük bir şans olarak nitelendi.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulansa alınan yaralı, hastaneye kaldırıldı. 

Kazaya karışan minibüs ise olay yerine gelen vinç tarafından uzun uğraşlardan sonra düştüğü yerden kaldırıldı.