KAMYON FACİAYA NEDEN OLUYORDU

Bodrum'da kamyonun freninin patlaması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi...

KAMYON FACİAYA NEDEN OLUYORDU
Bodrum'da kamyonun freninin patlaması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kıbrıs Şehitleri caddesi yokuşbaşı mevkiinde, Ramazan Özer idaresindeki 39 NS 286 plakalı kamyon freninin patlaması sonucu trafik ışıklarında bekleyen araçlara çarptı. Işıklarda bekleyen yedi aracı biçtikten sonra manevra yaparak boş olan caddeye giren kamyon sürücüsü olası bir faciayı önledi.

Kazada araçlarda bulunan Erol Döner, Alpay Yılmaz ve Kadir Emre Akgüç hafif şekilde yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Bodrum'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Kaza anını anlatan kamyon sürücüsü Özer, "Yukarıdan aşağı doğru iniyordum. Bir anda frenler şişti. Bütün frenleri kaldırmama rağmen kamyonu durduramadım. Kornaya bastım millet kaçsın diye ama kimse kaçmadı bende vurmak zorunda kaldım" dedi.

-Kaza anı Mobese kamerasında

Kamyonun freninin patlaması sonucu meydana gelen trafik kazası çevredeki Mobese kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde kamyonun hızla araçlara çarptığı ve önündeki araçları yol kenarına sürükleyerek sürücüsünün manevra yaparak boş olan caddeye girdiği görülüyor.

Kazaya karışan yedi araç ise kullanılamaz hale geldi. Polis ekiplerinin kaza ile ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.