Kan Bağışı Kampanyasına İlgi Yoğundu

Kan Bağışı Kampanyasına İlgi Yoğundu

Kartanesi Eğitim Kurumları’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyasına yoğun bir katılım vardı. 

Bitez Mahallesi'ndeki okul önüne getirilen Kızılay’a ait bir TIR’da yapılan kan bağışına, velilerin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. 

Kan bağışı akşam saatlerine kadar devam ederken, eğitim kurumunun minik öğrencileri de kan veren bağışçılara üzerinde "Kan Verdin Hayat Kurtardın", "Kahramanımsın Teşekkürler" yazılı kartlar verip, birer teşekkür rozetleri taktılar. 

Etkinlikte Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Neşe Acaroğlu, miniklere Kızılay’ın çalışmaları ve kan bağışı hakkında bilgiler aktardı. Acaroğlu, “Kızılay yardıma ihtiyacı olanlara yardımda bulunuyor. Parası olmayana, evi olmayana… Onun dışında deprem, sel, yangın gibi doğal afetler var. O afetlerde de yardıma ihtiyacı olanlara yardım ediyor. Çadırlar veriyor, konserve yiyecekler veriyor. Sadece insanlara değil, tüm canlılara, kedilere köpeklere de yardım ediyor. Ayrıca hastanede yatan insanlar için kan bağışı alıyor. 5 dakika süren kan bağışında 3 kişinin hayatını kurtarıyorsunuz. Bir de sizin için doğaya ağaç dikiliyor” diye konuştu.