Kanber’den Dikkat Çeken İddia

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Mumcular bölgesindeki köylülerin arazilerine kamulaştırma şerhi konulduğunu iddia etti.

Kanber’den Dikkat Çeken İddia

Nevzat Kanber, bugün yaptığı yazılı açıklamada dikkat çeken bir çıkış yaptı. Kanber, Bodrum ve Milas bölgelerindeki vatandaşların arazilerine kamulaştırma şerhi konarak buralara rüzgar türbinlerinin dikileceğini ifade etti. İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Mumcular ve bir kısmı Milas bölgesinde olan köylünün arazilerine Bodrum ve Milas Tapu dairelerinde hangi amaçla şerh konulmuştur? Yangın sonrası yaralar sarılamamışken bu tarz bir şerh konulması doğru mudur?  Bu şerh yangın öncesi konulduysa vatandaşın bu konuda rızası var mıdır? 

Mavi yolculuğun güzergahında olan ve deniz manzaralı olan tepelerin acil kamulaştırılma kararı alınarak yenilenebilir enerji maksatlı rüzgar tribünü dikilmek üzere kamulaştırılması ne derece doğrudur?

Kamulaştırma şerhi konulan bu araziler üzerine dikilmek istenen Rüzgar Tribünlerinin yöre insanının yaşamına ve mavi yolculuk turizmine vereceği zararlar araştırılmış mıdır?

Bodrum ve Milaslı vatandaşlarımız zaten yangın sebebiyle çok mağdur olmuşken, yüzlerce yıldır ekip biçtikleri zeytinlik alanların hiç kimseye sorulmadan devletçe istimlak edilmek istenmesi ne derece doğrudur? Yetkililerden Bodrum olarak cevap bekliyoruz...”