Kaptanlardan Liglerin Devamına Tepki!

Muğla'nın futboldaki profesyonel ve bölgesel lig temsilcileri Bodrumspor, Fethiyespor, Muğlaspor, Ortaca Belediyespor ile Yatağanspor'un takım kaptanları koronavirüs salgınına rağmen liglerin devam edecek olmasıyla ilgili görüşlerini belirtti.

Kaptanlardan Liglerin Devamına Tepki!

Maçların seyircisiz olarak oynanmasında ısrarcı olunmasına ve maçların erteleme kararı çıkmamasına tepki gösteren futbolcular, takım olarak koronavirüs endişesi taşıdıklarını vurguladılar. Toplum sağlığıyla birlikte, kendilerinin ve ailelerinin de sağlığının önemli olduğuna değinen kaptanlar, takım arkadaşlarının da oldukça endişeli olduğunu ve liglerin ertelenmesi gerektiğini söylediler. 

Bodrumspor takım kaptanı Erkan Değişmez yaptığı açıklamada; "Tamamen takım olarak rahatsızız, ama elimizden fazla bir şey gelmiyor. Halı sahaları bile risk var diye kapattılar. Binlerce insanın her hafta zorunlu yolculuk yapıp, maç oynamasına müsaade etmek çok ilginç...Sanırım bazı gelirleri kaybetmemek için, binlerce insanın sağlığını tehlikeye atıyorlar" dedi.

Fethiyespor takım kaptanı Sabri Turgut; "Büyüklerimizin bizi düşünmediği yerde biz ne düşünebiliriz ki?" şeklinde görüş belirtti.

Muğlaspor takım kaptanı Murat Can Bölükbaşı ise "İki gündür antrenman yapıyoruz ama kimsenin aklı sahada değil. Herkes olan ve halihazırda olabilecek şeylerden çekiniyor. Ülkede kafeler bile kapandı. Bir nevi sokağa çıkma yasağının daha pozitif halini uygulattılar. Ancak bize hala devam kararı çıktı ve bu süreçte uçak yolculuğu, otel konaklaması derken binlerce insanla temasımız devam edecek" dedi.Tüm spor camiasını ilgilendiren bir durum olduğunu belirten Bölükbaşı; "Sadece tüm takım değil, spor camiası, tanıdığımız arkadaşlarımız, hepimiz liglerin ertelenmesinin insan sağlığından önemli olmadığını şiddetli şekilde iki gündür beyan etmeye başladık. Bugün bir sonuç çıkar diye bekliyorduk ama şaşırtıcı şekilde çıkmadı" ifadelerini kullandı.

Muğla'nın Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ortaca Belediyespor'un takım kaptanı Semihcan Aslan; "Önemli olan sağlık diyorlar, insanlarla temas etmeyin diyorlar fakat en çok temasın olduğu futbol maçlarını ertelemiyorlar. Evde iki çocuğum ve eşim var. Sahada, deplasmanda, otellerde, otobüste bir şekilde virüs bulaşsa bunun sorumlusu kim olacak? Bizim de bir ailemiz olduğunu unuttular sanırım" açıklamasında bulundu.

Yatağanspor takım kaptanı Mustafa Yıldırım ise; "Tüm dünyada spor müsabakalarının ertelenip bizde neden ertelenmediğini anlayamıyorum. Her şeyden önce sağlık, bireysel olarak bile spor salonlarında spor yapmak yasaklanırken Türkiye'de spor müsabakalarının hala oynatılması ilginç... Futbolcu arkadaşlar sağlık açısından endişeli... Hem kendileri hem de sevdikleri açısından bir an önce iş korkutucu noktalara gelmeden yetkililerin gerekli önlemleri almasını temenni ediyorum" dedi.