Karabay, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle İzmir'de yaşamını yitiren müzisyen Seyhan Karabay, Bodrum’da toprağa verildi.

Karabay, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Anadolu Rock müziği oluşumu içerisinde yer alan ve müzik yaşamında yolu Uğur Dikmen, Cem Karaca, Cahit Berkay, Atilla Engin ve Selda Bağcan gibi pekçok ünlü isimle kesişen 74 yaşındaki Seyhan Karabay, safra kesesi kanseri rahatsızlığıyla tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 

Karabay, 1983 yılından beri yat kaptanlığı ve tekne kiralama gibi işler yaptığı Bodrum’da toprağa verildi. Öğle saatlerinde Bitez Mezarlığı içerisinde düzenlenen törene oğlu Borgahan Karabay, eski eşi Ayşegül Ünsal, hayat arkadaşı Nurhayat Subaşı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile yardımcıları Emel Çakaloğlu ve Önder Batmaz katıldı. 

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle az sayıda katılımla kılınan cenaze namazı sonrası Seyhan Karabay toprağa verildi. 

“ONU 8 YILDIR TANIYORDUM”

Cenazede oldukça üzgün olduğu görülen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Karabay’ı 8 yıldır tanıdığını belirterek şunları söyledi:

“Bugün Bodrum’da hatta ülkemizde çok sevilen sanata, kültüre büyük emekleri olan ağabeyimizi kaybettik. Ben onu 8 yıldır tanıyordum. Bu 8 yılda Bodrum’u ne kadar sevdiğini, iyilik yapmak için sürekli çabaladığını, doğayı çevreyi sevdiğini gördüm. Bodrum için önemli bir kişilikti. Tecrübelerinden zaman zaman ben de faydalandım ama hayat böyle. Keşke tüm sevenleri burada olabilseydi. Görecektiniz çok büyük bir kalabalık olurdu. Çünkü tüm Bodrum’da çok sevilirdi. Allah onu ışıklar içinde uyutsun. Ben sevenlerine, ailesine başsağlığı diliyorum. Biz, onu hiç unutmayacağız, hatırasını da tıpkı aramızdaymış gibi yaşatmaya devam edeceğiz Ruhu şad olsun.” 

Karabay, küçüklüğünde başladığı müzik yaşantısını 60'lı yıllarda kurulmuş amatör gruplarla devam ettirdi. 1968 - 1970 yılları arasında Cem Karaca ile Apaşlar grubunda bas gitar çaldı. 1970 yılında Apaşlar grubunun dağılması ile birlikte 1975 yılına kadar, oluşumunda yer aldığı Kardaşlar grubu ile yola devam etti. 1977 yılında Seyyal Taner ve Sedat Avcı ile 25. Saat adlı grubu kurmuşlardı.