Karahan'dan Torpil İddiasına Yanıt...

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in 176 kişinin girdiği itfaiye eri alımı sözlü sınavında KPSS puanı en düşük adayların kazandırıldığını iddiasıyla ilgili bir açıklama yaparak "İtfaiye eri olabilmek için bilgi, birikimin yanı sıra sportif ve bedensel anlamda da birçok kriteri taşımak ve bu mesleğe uygun olmak gerekmektedir. Bu nedenle itfaiye eri alımları ayrıntılı ve sıkı bir sınavın ardından yapılmış, kriterlere uygun olanlar işe alınmıştır" dedi.

Karahan'dan Torpil İddiasına Yanıt...

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında itfaiye eri alımında torpil yapıldığını iddia ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü eleştirmiş ve KPSS puanı en düşük adayların kazandırıldığını savunmuştu. 

Gökmen’e yanıt ise CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’dan geldi. Karahan, "AKP liyakattan söz edemez" başlığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"2002 yılından beri ülkeyi yönettiğini sanan, liyakatsız atamalar, ne istedilerse veren zihniyet, bugün ak dediğini yarın kara diyen, parti adında adalet, kalkınma olmasına rağmen ülkemizde ne yazık ki ne adalet ne de kalkınma bırakan AKP’nin ilçe başkanı, sosyal medyasından Büyükşehir Belediyemiz ve başkanımız hakkında çirkin ifadelerle bir paylaşım yapmıştır. 

Yurtlarda çocukların cinsel istismara uğramasına bir kereden bir şey olmaz diyen, bu olay araştırılsın diye önerge veren partimizin talebini AKP-MHP oyları ile reddeden, mensubu olduğu partidir. Tecavüzcülerin dışarı salınması için kanun maddesi çıkaran da yine bu ilçe başkanının mensubu olduğu partidir. Milletvekilimiz hakkındaki iddialarına gelince AKP’li belediyelerde belediyeye gelmeden maaş alan AKP yönetici vakalarını ne çabuk unuttunuz sayın ilçe başkanı? Yerel seçimlerde kazanılan belediyelerin vakıf, cemaat, tarikat adı altında nerelere para akıtıldığını tüm Türkiye görmüş, ne hikmetse AKP’den muslukları kesilince hiç ses çıkmamıştır. Artık milletin hafızası ile alay etme dönemi kapanmıştır. İtfaiye alımları ile ilgili iddialarına gelince;Hayvanat Bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür olarak atayan AKP liyakattan söz edemez.

7/24 anlayışı ile çalışan, bizlerin can ve mal güvenliği için kendi canlarını hiçe sayan kahraman itfaiyecilerimize ilave personel alımı yapılması için Muğla Büyükşehir Belediyemiz alım ilanı yayınlamış, 70 kişilik kadroya 500 aday başvuru yapmıştır. Ülkemizi ekonomik ve sosyal olarak yönetilemez duruma getiren AKP ve siyaseti yüzünden üniversite mezunları kendi işlerini yapamamakta ayrıca KPSS’den yüksek puan alan pırıl pırıl gençlerimiz ne yazık ki şanslarını başka yerlerde aramaktadırlar. Devletin tüm kadrolarını yandaş, liyakatsız kadrolarla dolduran, işi bilene değil, kendi partililerine veren AKP işsizler ordusu yaratmış, gençlerimizde umut bırakmamıştır. 

70 kişilik itfaiye alımı için 500 kişi başvurmuş şartları taşıyanlar arasından da sözlü sınav, spor, mesleki bilgiler kriterlerini geçenlerin 70’i seçilmiştir. İtfaiye eri olabilmek için bilgi, birikimin yanı sıra sportif ve bedensel anlamda da birçok kriteri taşımak ve bu mesleğe uygun olmak gerekmektedir. Her türlü zorlu şartlarda kahramanca görev alan itfaiye erlerinin tüm bu şartları taşıması vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından da son derece önemlidir. AKP zihniyeti gibi yandaş ve birçok meziyeti üzerinde taşımayan kişilere bu önemli görevin verilmesi demek tıpkı ülkemizin ekonomisi gibi ortalığın yangın yeri hale gelmesi demektir. Bu nedenle itfaiye eri alımları ayrıntılı ve sıkı bir sınavın ardından yapılmış, kriterlere uygun olanlar işe alınmıştır" dedi. 

CHP İlçe başkanı Karahan açıklamasının son kısmında çeşitli alanlardan örnekler vererek, Ak Parti'yi kayırmacılık yaparak liyakatsiz atamalar yapmakla suçladı.